Europejski zjazd poświęcony lalkom waldorfskim

W dniach 30.04- 01.05.16 odbyło się w Holandii pierwsze seminarium poświęcone tradycyjnym oraz nowoczesnym metodom szycia lalek waldorfskich oraz inspirowanych tym stylem. W zjeździe wzięło udział około 100-u osób, przede wszystkim z Europy (Anglii, Niemiec, Belgii, Szkocji, Bułgarii, Estonii, Szwajcarii, Holandii, Polski) oraz innych kontynentów (Ameryki czy Afryki). Organizatorem imprezy była Kamrin te Kronnie, która na codzień zajmuje się sprzedażą materiałów do szycia lalek szmacianych (Kamrin’s Poppenatelier – link do sklepu u dołu mojej strony). W ciągu dwóch dni odbyło się wiele równolegle prowadzonych warsztatów, podczas których można było nauczyć się m.in. technik formowania głowy, filcowania rysów twarzy, wykonywania lalkowych włosów z użyciem różnych materiałów, szycia małych laleczek, szycia i ozdabiania ubranek dla lalek czy wreszcie zapoznać się z normami bezpieczeństwa dotyczącymi produkcji zabawek. Nauczyciele pochodzili z różnych krajów, w tym także z Polski. Obie z Joanną Wesołowską z Lalidom prowadziłyśmy szereg zajęć, dzieląc się z innymi swoim doświadczeniem.

Seminarium było bardzo intensywne zarówno dla uczestników jak i prowadzących. Jednak miło było spotkać się w tak licznym gronie osób, które łączy wspólna pasja – szycie tych konkretnych lalek. Część osób znała się wcześniej jedynie z forów internetowych. Zjazd dał okazję do spotkania na żywo. Wreszcie można było zobaczyć twarze, stojące za podziwianymi od lat lalkowymi kreacjami. W międzyczasie (którego zresztą nie było zbyt wiele) swoimi towarami przyciągały wzrok stoiska, na których prezentowane były materiały do szycia lalek oraz gotowe zabawki. Uczestnicy mieli też możliwość obejrzeć wystawę prac Aldegonde Ceelen, która osobiście zaszczyciła nas swoją obecnością. Wydarzeniu patronowało Stowarzyszenie Waldorfskie, a także holenderski Cech Lalkarzy. Następny zjazd planowany jest za dwa lata, może ktoś z Was także będzie chciał wziąć w nim udział.

Zdjęcia zostały wykonane przez: Maike Coelle Feinslieb dolls, Joannę Wesołowską Lalidom oraz Fien Ongenae. Dziękuję za możliwość ich wykorzystania.

Waldorf Doll Seminar Waldorf Doll Seminar Waldorf Doll Seminar Waldorf Doll Seminar Waldorf Doll Seminar Waldorf Doll Seminar Waldorf Doll Seminar WDS_13

3 komentarze
5 polubień
Prev post: Arthur – lalka waldorfska chłopiecNext post: Luna – artystyczna lalka szmaciana

Related posts

Komentarze

 • happyhowdoll

  11 maja 2016 at 05:47
  Reply

  moje marzenie by za dwa lata móc tam być :)

  • Agnieszka
   to happyhowdoll

   23 maja 2016 at 07:19
   Reply

   Spotkanie jest otwarte dla wszystkich chętnych. Na pewno Kamrin (organizatorka) ucieszy się z kolejnych entuzjastycznych uczestników.

 • Jin

  15 sierpnia 2018 at 10:16
  Reply

  I want to learn how to make a doll

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

O mnie

Witam, mam na imię Agnieszka, z zawodu jestem plastykiem. Mieszkam w Warszawie razem z mężem i synem. Od 2012 roku pełnoetatowo zajmuję się szyciem unikatowych lalek z naturalnych materiałów. Tworzenie zabawek to moja pasja! Zapraszam do oglądania!

Najnowsze wpisy
Archiwa
Najpopularniejsze wpisy