Helenka – szmaciana lalka waldorfska 36 cm

Helenka mieszka z nami od dobrych kilku tygodni, gdyż powstała w ramach kursu szycia lalek, jednak jest ona tak cicha i niewymagająca, że zapominam, że w ogóle u nas jest. Helenka jest introwertyczką i chociaż w międzyczasie powstało kilka innych lalek, nie widziałam, by próbowała zaprzyjaźnić się z którąś z nich. Widać, że niełatwo zdobyć jej zaufanie (mnie się to w każdym razie nie udało). Od kiedy znalazła wiklinowy bujany fotel, siedzi w nim całymi dniami. Poprosiła tylko, by ustawić go w taki sposób by mogła obserwować karmnik na balkonie. Zawsze jest tam ruch. Ptaki przylatują i odlatują, przepychają się i ćwierkają. Widać, że Helence bardzo się to podoba. Podczas całego pobytu u nas, tylko jeden raz zabłysły jej oczy – kiedy zobaczyła, że pracuję nad strojem kąpielowym. „Czy to znaczy, że pojadę na morze?” – zapytała. Zgodnie z prawdą odpowiedziałam, że nie wiem, ale dodałam, że strój został zamówiony przez rodzinę, do której ma trafić, więc pewnie gdzieś na wakacje pojedzie. Wydaje mi się, że Helenka mogłaby siedzieć godzinami i przyglądać się morskim falom.
Helenka ma zadatki na oddaną przyjaciółkę, ale wszystko na to wskazuje, że będzie nią tylko jedna osoba. Mam nadziejże, że będzie to jej nowa mama.

Helenka ma 36 cm i uszyta jest z bawełny w cielistym kolorze. Włosy zostały wykonane z wełny (50% wełna i 50% bawełna) w jasno brązowym kolorze. Cała głowa jest wyhaftowana w tym samym kolorze. Fryzurę można zmieniać. Jak wszystkie lalki waldorfskie jest ona wypchana owczym runem. Helenka ma ubranka, które widać na zdjęciach: bluzeczkę z długim rękawem, spodnie, majtki, sweterek, sukienkę, koszulę nocną, strój kąpielowy, torebkę i buty. Wszystko (oprócz stroju kąpielowego) wykonane jest z naturalnych materiałów – bawełny, lnu i wełny, szyte, robione na drutach i szydełku. Helenka jest lalką szytą na zamówienie na wzór Natalii. D/17/2012/45

0 komentarze
4 polubień
Prev post: Sonia – lalka szmaciana 36 cmNext post: Michałek z pudełka od zapałek

Related posts

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

O mnie

Witam, mam na imię Agnieszka, z zawodu jestem plastykiem. Mieszkam w Warszawie razem z mężem i synem. Od 2012 roku pełnoetatowo zajmuję się szyciem unikatowych lalek z naturalnych materiałów. Tworzenie zabawek to moja pasja! Zapraszam do oglądania!

Najnowsze wpisy
Archiwa
Najpopularniejsze wpisy