Cennik

Głęboko wierzę, że nasze dzieci bardziej niż kiedykolwiek potrzebują kontaktu z przedmiotami wykonanymi ręcznie. W zalewie masowej produkcji, niepowtarzalne rękodzieło wyprodukowane z wysokiej jakości naturalnych materiałów, jest w moim odczuciu czymś dużo więcej niż tylko „rzeczą” – jest świadectwem myśli twórczej, możliwości manualnych tkwiących w każdym człowieku, umiejętności korzystania z materiałów, które oferuje natura. Produkując swoje zabawki, mam nadzieję, że może kiedyś, któreś z dzieci nie zgodzi się na tandetę, sztuczność w otoczeniu, może nawet samo spróbuje coś stworzyć. Mam nadzieję, że daję dzieciom możliwość wyboru! 

Dziękuję za zainteresowanie moimi zabawkami! Szycie lalek to jednocześnie moja pasja i pełnoetatowa praca. Zawsze jest mi bardzo miło, kiedy dostaję list z zapytaniem, o możliwość stworzenia nowej „Lalindy”. Jeśli cena przerasta Wasze możliwości finansowe, nie rezygnujcie! Lalkę można uszyć też samemu – pod moim okiem na kameralnych warsztatach (więcej na ten temat w zakładce KURSY) lub korzystając z tutoriali jakie umieściłam na stronie JAK USZYĆ SAMEMU (patrz dział INFO). Uszyta przeze mnie, czy własnymi rękami, z pewnością będzie nietuzinkowym prezentem dla dziecka!

Cennik

Ceny moich prac ustalam przede wszystkim na podstawie ilości godzin jakie poświęcam na ich wykonanie. Koszt materiałów (choć czasem także znaczący) odgrywa rolę drugorzędną.

W mojej pracowni powstają dwa rodzaje lalek – waldorfskie oraz artystyczne. Ich ceny znacząco się różnią. Wynika to między innymi z techniki, jaką jest wykonana głowa. Na zdjęciach powyżej po lewej stronie można zobaczyć lalkę waldorfską (efekt finalny oraz uformowaną głowę przed obszyciem tkaniną cielistą), zaś po prawej lalkę artystyczną. Jak widać „pod skórą” ta po prawej wymaga dużo więcej umiejętności i pracy, stąd też jej cena jest odpowiednio wyższa. Głowę lalki waldorfskiej formuje się około pół godziny, używając do tego bardzo mocnych sznureczków (całą lalkę szyję +/- cztery dni), zaś artystyczną 6-8 godzin (czasem dłużej), gdyż jest to rzeźba w owczym runie wykonana metodą filcowania na sucho (całą 7-8 dni).

Lalka waldorfska kosztuje:
Dziewczynka / lub chłopiec / lub niemowlaczek wielkości około 30 cm wraz z ubrankami 720 – 850 zł
Dziewczynka / lub chłopiec / lub niemowlaczek wielkości około 40 cm wraz z ubrankami 720 – 850 zł

Cena zależy przede wszystkim od ilości ubranek. Dlaczego jest taka sama dla lalek wielkości 30 i 40 cm? Ponieważ mniejsze ubranka są trudniejsze do wykonania i w związku z tym bardziej pracochłonne. W praktyce uszycie lalki 30 i 40 cm, zajmuje mi dokładnie tyle samo czasu, a różnica w kosztach materiałów jest na tyle znikoma, że nie biorę jej pod uwagę.

Lalka artystyczna kosztuje minimum 1000 zł, dużo częściej w granicach 1200 – 1400 zł (zwłaszcza jeśli w zestawie są ubranka na zmianę).

We wszystkich kwestiach można do mnie pisać na adres: Agnieszka Nowak, anowak108@gmail.com, dzwonić 602 765 504 lub skorzystać z poniższego formularza.

Twój e-mail (wymagane)

Twoja wiadomość

O mnie

Witam, mam na imię Agnieszka, z zawodu jestem plastykiem. Mieszkam w Warszawie razem z mężem i synem. Od 2012 roku pełnoetatowo zajmuję się szyciem unikatowych lalek z naturalnych materiałów. Tworzenie zabawek to moja pasja! Zapraszam do oglądania!

Najnowsze wpisy
Archiwa
Najpopularniejsze wpisy