Sylvie – artystyczna lalka szmaciana

Sylvie powstawała podczas słonecznych i leniwych wakacyjnych poranków (nie wiem czy o tym pisać by nie zawstydzać moich chłopaków, ale jestem w naszej rodzinie pierwsza do spania i do wstawania:))) Nie myślcie jednak, że mój nastrój w jakikolwiek sposób przeniósł się na tą lalkę. Co to, to nie! Dziewczynka jest zawsze chętna i gotowa do pracy – niezależnie czy to będzie szkoła, czy jakiekolwiek inne zajęcie. Szczerze powiedziawszy jestem zaskoczona, że taka rezolutna i pracowita osóbka mogła powstać w takich szczególnych okolicznościach. Tak wygląda Sylvie z bliska:

By oddać wakacyjny nastrój, jej ciało uszyłam z „opalonego” odcienia trykotu. Nie wiem czy delikatne piegi znikną podczas jesiennej i zimowej aury lecz na razie kilka z nich błąka się w okolicy nosa.

Dziewczynka dostała ode mnie prosty strój – bluzeczkę z pięknego angielskiego batystu, krótkie sztruksowe spodenki, majtki, wkładany przez głowę sweterek oraz skórzane buty i pasującą do nich torebkę. Wszystko proste lecz w kolorystycznym zestawieniu, który rzadko używam. Lubię soczyste, żywe, czyste, głębokie kolory, zaś tutaj użyłam… tzw. brudnego różu i wrzosu. I wiecie co? Stwierdziłam, że częściej powinnam wykraczać poza swoje przyzwyczajenia. Zobaczcie strój z bliska:

I jeszcze raz na Sylvie:

Prawda, że to urocza i rezolutnie wyglądająca dziewczynka?

0 komentarze
32 polubień
Prev post: Lotta – szmaciana lalka waldorfskaNext post: Nina – szmaciana lalka artystyczna

Related posts

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

O mnie

Witam, mam na imię Agnieszka, z zawodu jestem plastykiem. Mieszkam w Warszawie razem z mężem i synem. Od 2012 roku pełnoetatowo zajmuję się szyciem unikatowych lalek z naturalnych materiałów. Tworzenie zabawek to moja pasja! Zapraszam do oglądania!

Najnowsze wpisy
Archiwa
Najpopularniejsze wpisy