Lalka artystyczna Alicja w Krainie Czarów

Dzisiaj przedstawiam Wam Alicję i Białego Królika z opowieści – Alicja w Krainie Czarów autorstwa Charlesa Dodgsona (pseudonim Lewis Carroll). Któż nie zna przygód tytułowej bohaterki? Choć książka została wydana po raz pierwszy w 1865 roku, a więc ponad 150 lat temu, nadal porusza wyobraźnię współczesnych małych i dużych czytelników. Powieść jest też chętnie adaptowana na potrzeby teatru oraz filmu. Ja także wykonałam już wcześniej Alicję, nawet dwie. Ta jest trzecia. Zobaczcie zdjęcia z dzisiejszej sesji.

Wygląd dziewczynki, w szczególności jej niebieska sukienka, do tego fartuszek, bez wątpienia pomagają rozpoznać postać. A kiedy stoi obok niej Biały Królik, pewność jest stuprocentowa. Sukienkę wykonałam z dosyć sztywnej bawełny. Biały kołnierzyk, koronkowe wykończenia, czerwone guziki nadają strojowi klasycznego wyglądu. Fartuszek jest uszyty z moich „skarbów”, czyli starych koronek. Mam woreczek z takimi skarbami. Są przeznaczone na specjalne okazje.

Królik powstał z welurowej bawełny oraz różowego filcu. Jest miły w dotyku. Ma wełniany surducik w kratkę zapinany na złoty guzik oraz sztywny koronkowy kołnierz. Wygląda w swoim stroju niezwykle elegancko, nieprawdaż?

I ostatnie zdjęcie Alicji i Białego Królika. Mam nadzieję, że razem z nową mamą przeżyją wiele nowych ekscytujących przygód.

Lalka ma 47 cm wielkości i została wykonana na zamówienie.

33 polubień
Prev post: Maja – szmaciana lalka artystycznaNext post: Madzia i Marcel – szmaciane lalki artystyczne

Related posts

O mnie

Witam, mam na imię Agnieszka, z zawodu jestem plastykiem. Mieszkam w Warszawie razem z mężem i synem. Od 2012 roku pełnoetatowo zajmuję się szyciem unikatowych lalek z naturalnych materiałów. Tworzenie zabawek to moja pasja! Zapraszam do oglądania!

Najnowsze wpisy
Archiwa
Najpopularniejsze wpisy