Kursy szycia lalek

Kursy_baner_4

Kursy szycia lalek waldorfskich

Piękna lalka wcale nie musi pochodzić ze sklepu! Z tkanin, włóczki i owczego runa można samodzielnie wyczarować szmacianego przyjaciela dla swojego dziecka. I to nie byle jakiego – jedynego na całym świecie, stworzonego z myślą o konkretnej osobie, jej potrzebach i oczekiwaniach.
Zabawka uszyta rękoma mamy, czy babci jest jedyna w swoim rodzaju – niepowtarzalna, przepełniona miłością i zaangażowaniem. To lalka z duszą.

Choć w internecie dostępnych jest sporo linków jak samodzielnie uszyć lalkę waldorfską (u mnie na stronie znajdują się one w działach INFO – Jak uszyć samodzielnie), wiele osób chciałoby to zrobić pod okiem doświadczonej osoby. Wychodząc tym oczekiwaniom naprzeciw kilka razy do roku organizuję kursy szycia lalek zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych. Najczęściej zajęcia odbywają się u mnie w domu (w Warszawie), w kameralnej maksymalnie 3-4-osobowej grupie. Ponieważ wiele zainteresowanych osób to przyjezdni, są one przeprowadzane w trybie weekendowym i są bardzo intensywne, w sumie ok. 15-17 godzin (sobota 10-19, niedziela 9-17). Jednak od czasu do czasu organizuję także spotkania w innych miejscach Polski – np. w okresie letnim na Pomorzu Zachodnim w Bornym Sulinowie.

KURS PODSTAWOWY przeznaczony jest dla osób, które posiadają co najmniej podstawowe umiejętności posługiwania się igłą, czas by pracować także w domu oraz sporą dozę cierpliwości i kreatywności. W ramach zajęć powstaje lalka wielkości ok. 40 cm bez ubranek (uczestnicy dostają wykroje do samodzielnego uszycia w domu). Podczas spotkań przechodzimy przez wszystkie etapy tworzenia lalki – począwszy od formowania głowy, poprzez samodzielne przygotowanie wykroju na ciało, różne techniki wykonania włosów, mocowania rąk itd. Podczas kursu nie brakuje też rozmów o idei lalki waldorfskiej, naturalnych materiałach, porad gdzie co kupić czy jak zorganizować sobie pracę.

KURS ZAAWANSOWANY przeznaczony jest dla osób, które chcą poznać dodatkowe, trudniejsze techniki formowania głowy (podrzeźbianie twarzy metodą filcowania na sucho), szycia peruk z naturalnych włosów, przygotowywania innych wykrojów na ciało. W odróżnieniu od PODSTAWOWEGO, warsztaty dla zaawansowanych nie odbywają się według ścisłego schematu. Każdy z uczestników szyje lalkę według własnego pomysłu. Może być mała lub duża, dziewczynka, chłopiec lub niemowlaczek. Zakładam iż uczestnicy warsztatów posiadają już doświadczenie w szyciu lalek i przyjeżdżają po wiedzę wykraczającą poza techniki szycia lalki waldorfskiej.

Zainteresowane osoby, proszę o kontakt mailowy anowak108@gmail.com, telefoniczny 602 765 504 lub zapraszam do skorzystania z poniższego formularza. Cena kursu 800 zł (w tym koszt materiałów na uszycie lalki) plus 140 zł jeśli ktoś chce uszyć perukę z włosów naturalnych (opcja dostępna tylko na kursie dla zaawansowanych). Zajęcia odbywają się po zebraniu grupy. Serdecznie zapraszam!

————————————————————————-

NAJBLIŻSZY KURS SZYCIA LALEK

Najbliższy kurs szycia lalek odbędzie w Warszawie, w marcu, w dniach 25-26.03.2023. Serdecznie zapraszam! UWAGA! W dniach 27.02-17.03 będę poza zasięgiem internetu. W tym czasie nie będę odbierać telefonów oraz e-maili. Kurs w marcu odbędzie się na pewno, gdyby ktoś chciał dołączyć do grupy, potwierdzenie zgłoszenia przyjdzie 18 marca. Dziękuję za wyrozumiałość!

Z powodu pandemii w ubiegłych latach odbyło się tylko kilka warsztatów (można je policzyć na palcach jednej ręki). Jednak ponieważ cały czas dostaję od Was zapytania o kolejne terminy (zarówno na kurs podstawowy jak i zaawansowany), postanowiłam wyjść naprzeciw potrzebom i prowadzę zajęcia nawet dla jednej osoby (w cenie warsztatów grupowych, a więc 800 zł). To naprawdę okazja! Serdecznie zapraszam! Zainteresowane osoby proszę o kontakt w celu uzgodnienia dogodnego terminu.

Możliwe jest także odbycie konsultacji na godziny w cenie 80 zł/h.

Serdecznie zapraszam!  Twój e-mail (wymagane)

  Twoja wiadomość

  O mnie

  Witam, mam na imię Agnieszka, z zawodu jestem plastykiem. Mieszkam w Warszawie razem z mężem i synem. Od 2012 roku pełnoetatowo zajmuję się szyciem unikatowych lalek z naturalnych materiałów. Tworzenie zabawek to moja pasja! Zapraszam do oglądania!

  Najnowsze wpisy
  Archiwa
  Najpopularniejsze wpisy