Kursy szycia lalek

Kursy_baner_4

Kursy szycia lalek waldorfskich

Piękna lalka wcale nie musi pochodzić ze sklepu! Z tkanin, włóczki i owczego runa można samodzielnie wyczarować szmacianego przyjaciela dla swojego dziecka. I to nie byle jakiego – jedynego na całym świecie, stworzonego z myślą o konkretnej osobie, jej potrzebach i oczekiwaniach.
Zabawka uszyta rękoma mamy, czy babci jest jedyna w swoim rodzaju – niepowtarzalna, przepełniona miłością i zaangażowaniem. To lalka z duszą.

Choć w internecie dostępnych jest sporo linków jak samodzielnie uszyć lalkę waldorfską (u mnie na stronie znajdują się one w działach INFO – Jak uszyć samodzielnie), wiele osób chciałoby to zrobić pod okiem doświadczonej osoby. Wychodząc tym oczekiwaniom naprzeciw kilka razy do roku organizuję kursy szycia lalek zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych. Najczęściej zajęcia odbywają się u mnie w domu (w Warszawie), w kameralnej maksymalnie 3-4-osobowej grupie. Ponieważ wiele zainteresowanych osób to przyjezdni, są one przeprowadzane w trybie weekendowym i są bardzo intensywne, w sumie ok. 15-17 godzin (sobota 10-19, niedziela 9-17). Jednak od czasu do czasu organizuję także spotkania w innych miejscach Polski – np. w okresie letnim na Pomorzu Zachodnim w Bornym Sulinowie.

KURS PODSTAWOWY przeznaczony jest dla osób, które posiadają co najmniej podstawowe umiejętności posługiwania się igłą, czas by pracować także w domu oraz sporą dozę cierpliwości i kreatywności. W ramach zajęć powstaje lalka wielkości ok. 40 cm bez ubranek (uczestnicy dostają wykroje do samodzielnego uszycia w domu). Podczas spotkań przechodzimy przez wszystkie etapy tworzenia lalki – począwszy od formowania głowy, poprzez samodzielne przygotowanie wykroju na ciało, różne techniki wykonania włosów, mocowania rąk itd. Podczas kursu nie brakuje też rozmów o idei lalki waldorfskiej, naturalnych materiałach, porad gdzie co kupić czy jak zorganizować sobie pracę.

KURS ZAAWANSOWANY przeznaczony jest dla osób, które chcą poznać dodatkowe, trudniejsze techniki formowania głowy (podrzeźbianie twarzy metodą filcowania na sucho), szycia peruk z naturalnych włosów, przygotowywania innych wykrojów na ciało. W odróżnieniu od PODSTAWOWEGO, warsztaty dla zaawansowanych nie odbywają się według ścisłego schematu. Każdy z uczestników szyje lalkę według własnego pomysłu. Może być mała lub duża, dziewczynka, chłopiec lub niemowlaczek. Zakładam iż uczestnicy warsztatów posiadają już doświadczenie w szyciu lalek i przyjeżdżają po wiedzę wykraczającą poza techniki szycia lalki waldorfskiej.

Zainteresowane osoby, proszę o kontakt mailowy anowak108@gmail.com, telefoniczny 602 765 504 lub zapraszam do skorzystania z poniższego formularza. Cena kursu 900 zł (w tym koszt materiałów na uszycie lalki) plus 140 zł jeśli ktoś chce uszyć perukę z włosów naturalnych (opcja dostępna tylko na kursie dla zaawansowanych). Zajęcia odbywają się po zebraniu grupy. Serdecznie zapraszam!

————————————————————————-

NAJBLIŻSZY KURS SZYCIA LALEK

W najbliższym czasie nie planuję grupowych warsztatów szycia lalek, zapraszam jednak na kursy indywidualne (w tej samej cenie, czyli 900 zł) w terminie dogodnym dla osoby zainteresowanej po wcześniejszym uzgodnieniu ze mną (ponieważ pracuję w domu, kurs może odbyć się także w tygodniu). Serdecznie zapraszam!

Potrafisz szyć lalki, lecz któryś z etapów nadal sprawia Ci problemem? Chcesz poznać konkretną technikę mocowania rąk, robienia włosów? Zapraszam na konsultacje przez internet lub osobiście w Warszawie. Cena 90 zł za godzinę.

Serdecznie zapraszam!  Twój e-mail (wymagane)

  Twoja wiadomość

  O mnie

  Witam, mam na imię Agnieszka, z zawodu jestem plastykiem. Mieszkam w Warszawie razem z mężem i synem. Od 2012 roku pełnoetatowo zajmuję się szyciem unikatowych lalek z naturalnych materiałów. Tworzenie zabawek to moja pasja! Zapraszam do oglądania!

  Najnowsze wpisy
  Archiwa
  Najpopularniejsze wpisy