Cennik

Głęboko wierzę, że nasze dzieci bardziej niż kiedykolwiek potrzebują kontaktu z przedmiotami wykonanymi ręcznie. W zalewie masowej produkcji, niepowtarzalne rękodzieło wyprodukowane z wysokiej jakości naturalnych materiałów, jest w moim odczuciu czymś dużo więcej niż tylko „rzeczą” – jest świadectwem myśli twórczej, możliwości manualnych tkwiących w każdym człowieku, umiejętności korzystania z materiałów, które oferuje natura. Produkując swoje zabawki, mam nadzieję, że może kiedyś, któreś z dzieci nie zgodzi się na tandetę, lub nawet samo spróbuje coś stworzyć! Mam nadzieję, że daję dzieciom możliwość wyboru! 

Dziękuję za zainteresowanie moimi zabawkami! Szycie lalek to jednocześnie moja pasja i pełnoetatowa praca. Zawsze jest mi bardzo miło, kiedy dostaję list z zapytaniem, o możliwość stworzenia nowej „Lalindy”. Jeśli cena przerasta Wasze możliwości finansowe, nie rezygnujcie! Lalkę można uszyć też samemu – pod moim okiem na kameralnych warsztatach (więcej na ten temat w zakładce KURSY) lub korzystając z tutoriali jakie umieściłam na stronie JAK USZYĆ SAMEMU (patrz dział INFO). Uszyta przeze mnie, czy własnymi rękami, z pewnością będzie nietuzinkowym prezentem dla dziecka!

Cennik

Ceny moich prac ustalam przede wszystkim na podstawie ilości godzin jakie poświęcam na ich wykonanie. Koszt materiałów (choć czasem także znaczący) odgrywa rolę drugorzędną.

Lalki

W mojej pracowni powstają dwa rodzaje lalek – waldorfskie oraz artystyczne. Ich ceny znacząco się różnią. Wynika to między innymi z techniki, jaką jest wykonana głowa. Na zdjęciach powyżej po lewej stronie można zobaczyć lalkę waldorfską (efekt finalny oraz uformowaną głowę przed obszyciem tkaniną cielistą), zaś po prawej lalkę artystyczną. Jak widać „pod skórą” ta po prawej wymaga dużo więcej umiejętności i pracy, stąd też jej cena jest odpowiednio wyższa. Uszycie lalki waldorfskiej (wraz z ubrankami) zajmuje mi 4-5 dni, zaś artystycznej 7-8 dni.

Lalka waldorfska kosztuje:
Dziewczynka / lub chłopiec / lub niemowlaczek wielkości około 30 cm wraz z ubrankami 950 zł
Dziewczynka / lub chłopiec / lub niemowlaczek wielkości około 40 cm wraz z ubrankami 950 zł

Cena zależy przede wszystkim od ilości ubranek. Dlaczego jest taka sama dla lalek wielkości 30 i 40 cm? Ponieważ mniejsze ubranka są trudniejsze do wykonania i w związku z tym bardziej pracochłonne. W praktyce uszycie lalki 30 i 40 cm, zajmuje mi dokładnie tyle samo czasu, a różnica w kosztach materiałów jest na tyle znikoma, że nie biorę jej pod uwagę.

Lalka artystyczna kosztuje w granicach 1400 – 1500 zł, w zależności od tego, czy są w zestawie są ubranka na zmianę).

Inne prace

Oprócz lalek, od czasu do czasu wykonuję także inne prace – pokrowce na bęben i zestawy w walizkach. Oba rodzaje, ze względu na ich pracochłonność powstają jedynie na zamówienie.

POKROWIEC NA BĘBEN to koszt 400 -550 zł. Wykonuję je z wodoodpornej tkaniny, z wzorem na zamówienie. Większe mają wyściółkę z gąbki tapicerskiej, mniejsze ze sztywnego grubszego filcu poliestrowego.

ZESTAWY W WALIZCE to najbardziej pracochłonne zabawki jakie powstają w mojej pracowni. Każda z nich jest inna, zaprojektowana i wykonana z wielką dbałością o szczegóły. Do ich wykonania używam wielu materiałów, narzędzi i technik. Niektóre fragmenty są wykonane z drewna lub metalu, inne filcowane, szyte, haftowane, malowane, na drucianej konstrukcji, czy wreszcie udekorowane koralikami. Część akcesoriów kupuję w sklepie z miniaturkami. Pracując nad zastawem pamiętam, że ma to być zabawka dla dziecka. Staram się więc używać jak najmniej kleju, na korzyść przyszywania elementów do ściany i podłogi. Z tego powodu część dekoracji jest stała. Ruchome wyposażenie (niezależnie od tego czy są to mebelki, czy też leśna roślinność) może być wykorzystywana w innej zabawie. Choć trudno w to uwierzyć, zrobienie dwuwalizkowego zestawu zajmuje mi dłużej niż uszycie lalki artystycznej. Czasem to pół miesiąca pracy!

Ceny zestawów w walizce wahają się w przedziale 1200 – 1400 zł, w zależności od pracochłonności, użytych materiałów i zakupionych do zestawu gotowych akcesoriów.

Jeśli masz więcej pytań, zapraszam do kontaktu: Agnieszka Nowak, mail: anowak108@gmail.com, telefon: 602 765 504 lub skorzystania z poniższego formularza.  Twój e-mail (wymagane)

  Twoja wiadomość

  O mnie

  Witam, mam na imię Agnieszka, z zawodu jestem plastykiem. Mieszkam w Warszawie razem z mężem i synem. Od 2012 roku pełnoetatowo zajmuję się szyciem unikatowych lalek z naturalnych materiałów. Tworzenie zabawek to moja pasja! Zapraszam do oglądania!

  Najnowsze wpisy
  Archiwa
  Najpopularniejsze wpisy