Jak kupić lalkę

Jak kupić lalkę?

Szycie lalek to twórczy i pracochłonny proces. Szyjąc lalkę trzeba być jednocześnie artystą, stylistą, krawcem, fryzjerem i szewcem. Każda zabawka to około 50 godzin cierpliwej pracy. Szyję trzy – cztery lalki w ciągu miesiąca. To tylko kilkadziesiąt zabawek rocznie! Każda z nich jest inna – jedyna w swoim rodzaju i niepowtarzalna. Każda z nich dostaje zestaw starannie wykonanych ubranek podkreślających jej osobowość. Szycie lalek to moja pasja – wkładam w nie mnóstwo serca i twórczej energii.

Lalki wykonuję z wysokiej jakości naturalnych materiałów – tkaniny na ciało sprowadzam ze Szwajcarii i Holandii. Posiadają one odpowiednie atesty (Oko-test) dzięki czemu nadają się do produkcji zabawek dla dzieci. Do wypchania używam czystego polskiego owczego runa. Wszystkie szwy wykonane są bardzo porządnie z myślą o latach użytkowania. Prawie wszystkie moje lalki mają wyszywane włosy, co umożliwia zmianę fryzury (w przypadku długich włosów) oraz pranie w pralce. W podstawowym zestawie są także ubranka na zmianę, odpowiadające porze roku, w której powstają.

Pracuję na zamówienia oraz szyję lalki do kupienia od ręki – dla młodszych i starszych dzieci, dorosłych miłośników lalek i kolekcjonerów. Informacje o nich pojawiają się na mojej stronie Facebook (proszę szukać pod hasłem Lalinda).

Zamawiając lalkę można określić jak ma ona wyglądać (informacje dla osób, które są na liście)

Zamówienie składa się drogą mailową. Kontakt do mnie to: anowak108@gmail.com Po złożeniu zamówienia, w ciągu kilku dni potwierdzam otrzymanie listu. Ponownie zgłaszam się na 2-3 tygodnie przed planowanym rozpoczęciem pracy, potwierdzając czy zamówienie jest nadal aktualne. Nie pobieram zaliczek. Po uszyciu lalki wystawiam ją na swojej stronie. Lalki można nie odebrać nawet jeśli była szyta na zamówienie (z wyjątkiem kiedy na życzenie Zamawiającego został zmieniony wykrój samej postaci). Na wpłatę czekam siedem dni. Lalkę wysyłam paczką zwykłą lub priorytetową wg cennika Poczty Polskiej. Zabawkę można też odebrać osobiście u mnie w domu (w Warszawie). Każda duża lalka dostaje indywidualną metryczkę, na której znajdują się informacje dotyczące pielęgnacji lalki.

Szyjąc lalkę na zamówienie, ustalam z Zamawiającym następujące szczegóły:
– wielkość – zazwyczaj szyję lalki o wielkości 40 – 50 cm. To najporęczniejsza lalka dla dziecka w wieku 4-8 lat. Dla młodszych dzieci lepsze są małe nierozbierane lalki (ok. 30 cm), a dla starszych mogą one mieć nawet 40-50 cm
– odcień „skóry” – zawsze dysponuję kilkoma odcieniami – począwszy od bardzo jasnego, poprzez opalony, na odcieniu ciemnej czekolady skończywszy
– rodzaj włosów w tym: użyty materiał (wełna, moher, boucle, włosy naturalne zwierzęce), długość, kolor, rodzaj fryzury (ułożona na stałe lub do zmiany)
– kolor oczu
– dominujący kolor w ubrankach

Ważne jest także podanie wieku dziecka by można było dostosować ubranka do jego możliwości manualnych. Jeśli Wasza pociecha lubi szczególnie jakiś kolor, ma ulubione zwierzątko, które można wyhaftować, bądź jakiekolwiek inne zainteresowania, które można wykorzystać tworząc lalkę, proszę o informację. Również jeśli ubieracie się w jakiś stylowy sposób i chcielibyście by lalka była podobnie ubrana, potrzebuję najchętniej zdjęcia. W przypadku jeśli lalka ma być podobna do dziecka (nie będzie to kopia dziecka), potrzebuję 2-3 zdjęcia, przedstawiające je w charakterystycznym stroju i fryzurze.

Zamawiając lalkę można też zdać się na mnie określając jedynie ogólne preferencje „ma być podobna np. do Ady”, czyli lalki którą można już zobaczyć na stronie.

We wszystkich kwestiach można do mnie pisać na adres: Agnieszka Nowak, anowak108@gmail.com lub dzwonić 602 765 504

Inne osoby szyjące lalki

Marzalka Dolls
Dollcraft Studio
Talala

O mnie

Witam, mam na imię Agnieszka, z zawodu jestem plastykiem. Mieszkam w Warszawie razem z mężem i synem. Od 2012 roku pełnoetatowo zajmuję się szyciem unikatowych lalek z naturalnych materiałów. Tworzenie zabawek to moja pasja! Zapraszam do oglądania!

Najnowsze wpisy
Archiwa
Najpopularniejsze wpisy