O mnie

Kilka słów o mnie

Nazywam się Agnieszka Nowak. Urodziłam się w 1973 roku i z zawodu jestem plastykiem. Mieszkam w Warszawie. Od stycznia 2012 roku pełnoetatowo zajmuję się szyciem unikatowych lalek, wcześniej zaś pracowałam jako grafik komputerowy oraz zajmowałam się twórczością, którą można określić jako szeroko rozumiane rzemiosło – malowałam wzory na ścianach, szyłam nietypowe pokrowce, odnawiałam meble, robiłam dekoracje z kwiatów. Lubię wyzwania i chętnie uczę się nowych rzeczy. To cudowne uczucie widzieć jak pomysł przekształca się w rzeczywistość dzięki pracy własnych rąk. Lubię by rzeczy były wysokiej jakości, piękne i praktyczne, klasyczne oraz nie podlegające przemijającym trendom i sama staram się takie tworzyć.

Moja przygoda z lalkami zaczęła się w Przedszkolu Waldorfskim do którego uczęszczał mój syn. Pierwszą zabawkę uszyłam jeszcze w podstawówce, potem przez wiele lat z uwagą przyglądałam się lalkom szmaciankom, gdyż bardzo chciałam uszyć choć jedną przytulankę. Skończyłam dwa kursy szycia lalek organizowane przez wspaniałego waldorfskiego pedagoga panią Lidię Michałowicz: dla młodszych i starszych dzieci. Potem zaś nawiązałam kontakty z ludźmi którzy zajmują się szyciem lalek waldorfskich na całym świecie.

Szycie lalek pozwala mi na wykorzystanie wielu nabytych wcześniej umiejętności. Szyjąc, dziergając mam w pamięci wiele kobiet – przede wszystkim moją mamę która potrafiła zarwać noc by uszyć nam nowe stroje do teatru czy suknię balową dla lalki, siostrę która szyje dokładniej niż maszyna do szycia (i która jest moim niedoścignionym wzorem), moją babcię która pięknie szyła i jeszcze piękniej haftowała, ciocię która już za młodu chowała się pod stołem by robić na drutach i wszystkie inne ciocie, kuzynki i koleżanki, które do tej pory tworzą i do których mogę się zwrócić z prośbą o pomoc. Bardzo Wam za to dziękuję!

O mnie w radiu i prasie

Lalki domem pachnące – Notatnik dwójki

Newsweek Slow 3/2019

Mamy i MiniMini 2/2014(2) – e-magazyn
Wywiad Lalinda

dorosli_12_lalka_dor-2

Wywiad Lalinda

Poradnik Domowy wrzesień 2013
Lalinda w prasie Lalinda w prasie

Angorka 33, 14.08.2011
Lalinda w prasie

Gaga Zima 2012
Lalinda w prasie Lalinda w prasie Lalinda w prasie Lalinda w prasie Lalinda w prasie Lalinda w prasie

O mnie

Witam, mam na imię Agnieszka, z zawodu jestem plastykiem. Mieszkam w Warszawie razem z mężem i synem. Od 2012 roku pełnoetatowo zajmuję się szyciem unikatowych lalek z naturalnych materiałów. Tworzenie zabawek to moja pasja! Zapraszam do oglądania!

Najnowsze wpisy
Archiwa
Najpopularniejsze wpisy