Macy – szmaciany niemowlak

Niemowlaczek Macy powstał dla dorosłej osoby, która lubi lalki szmaciane i ma ich spora kolekcję. Ma 53 cm wzrostu i jest lekko dociążany w tułowiu. Ponieważ to dziecko urodzone w lipcu, od razu zostało wystawione na słońce, stąd jego lekko opalony odcień skóry (oczywiście żartuję, choć faktycznie to ten nieco ciemniejszy odcień tkaniny cielistej:))) Lalka ma brązowe haftowane wełniane włosy, niebieskie oczy i prawie cały czas uśmiech na twarzy (nie wiem jak się ma sytuacja w nocy, ale w dzień to bardzo pogodne dziecko).

W skład garderoby Macy wchodzi flanelowa pieluszka, krótkie spodenki, koszulka w zabawne jeżyki oraz wykonane na szydełku: sweterek, buty oraz opaska z kwiatkami. Zobaczcie jej strój na poniższym zdjęciu.

Włoski haftowałam praktycznie cały dzień. To spora głowa, więc i pracy było co niemiara.

Wykonanie lalki zajęło mi więcej czasu niż zazwyczaj, ponieważ jak co roku jestem na wakacjach na Pomorzu. Szyję tylko do południa, a i to nie co dzień, a potem korzystam z otoczenia – jeziora, lasu w doborowym towarzystwie rodziny i przyjaciół. Wiedzcie jednak, że brak spodenek nie przeszkadzał Macy w najmniejszym stopniu. Dłużej mogła wierzgać gołymi nóżkami.

I ostatnie zdjęcie Macy. Udanej podróży maluszku!

Szmaciany niemowlak Lalinda

Lalka została wykonana na zamówienie.

12 polubień
Prev post: Pokrowiec na bębenNext post: Linda – szmaciana lalka artystyczna

Related posts

O mnie

Witam, mam na imię Agnieszka, z zawodu jestem plastykiem. Mieszkam w Warszawie razem z mężem i synem. Od 2012 roku pełnoetatowo zajmuję się szyciem unikatowych lalek z naturalnych materiałów. Tworzenie zabawek to moja pasja! Zapraszam do oglądania!

Najnowsze wpisy
Archiwa
Najpopularniejsze wpisy