Mała Indianka – lalka szmaciana

Kilka lat temu miałam pomysł by szyć lalki, pokazujące różne kultury świata. Miałam w głowie postacie w każdym możliwym kolorze skóry w ciekawych strojach. W ramach tego projektu powstały jednak (jak na razie) tylko dwie lalki – Indianka oraz Tahitanka. Hmmm… gwoli ścisłości kilka Indianek. I chyba utkwiły one w pamięci, ponieważ co jakiś czas doszywam kolejną.

Ta laleczka ma tylko 27 cm wielkości. Na ciało użyłam specjalnego rudo-czerwonego odcienia cielistego, który kupuję w Holandii. Akurat ta tkanina jest dosyć sztywna, szczególnie na tak małe lalki, ale kolor jest idealny! Czarne mohairowe włosy, czarne haftowane włosy – każda z moich Indianek wygląda podobnie.

Zabawa zaczyna się przy szyciu sukienki. Staram się ją wykonać z naturalnych materiałów, charakterystycznych dla tamtej kultury – a więc skóry, zdobionej potem haftem i koralikami. Jest przy tym trochę zabawy, ponieważ tylko część mogę przyszyć maszynowo, drobne drewniane i szklane koraliki muszą być zamocowane ręcznie.

Tak wygląda ta mała sukieneczka w zbliżeniu:

Niestety nie odważyłam się jeszcze na prawdziwe mokasyny. Wizja czterocentymetrowych szytych skórzanych butów z obowiązkowymi frędzelkami jakoś do mnie nie przemawia, pomimo tego, że przecież lubię wyzwania. Z tego też względu w ruch jak zwykle poszło szydełko. Wydaje mi się, że szorstki w dotyku jedwab oraz kilka koralików w zupełności załatwiło sprawę butów. Ciekawe kiedy uszyję kolejną Indiankę?

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

16 polubień
Prev post: Piotrek – lalka szmaciana chłopiecNext post: Lalka artystyczna wróżka

Related posts

O mnie

Witam, mam na imię Agnieszka, z zawodu jestem plastykiem. Mieszkam w Warszawie razem z mężem i synem. Od 2012 roku pełnoetatowo zajmuję się szyciem unikatowych lalek z naturalnych materiałów. Tworzenie zabawek to moja pasja! Zapraszam do oglądania!

Najnowsze wpisy
Archiwa
Najpopularniejsze wpisy