Mia – szmaciana lalka artystyczna

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku! Oby był zdrowszy i pomyślniejszy od minionego! Życzenia składam w imieniu swoim oraz pierwszej lalki 2021 roku – Mii. Dziewczynka powstawała w pięknym okresie świąteczno – noworocznym, dlatego jest przepełniona najlepszymi energiami! Mam nadzieję, że odczują to także osoby, do których wkrótce pojedzie.

Mia jest blondynką o intensywnie zielonych oczach. Ma 38 cm wzrostu i naturalne kozie włosy. Zobaczcie jej uśmiechniętą twarz z bliska.

Do swojej mamusi Mia pojedzie z jednym zestawem ubranek. Sukienka powstała na wzór jednej z wcześniej wykonanych. Ach te soczyste kolory! Aż zrobiło się jaśniej w mojej pracowni. Zestaw składa się z majtek, podkolanówek, sukienki, sweterka, beretu, szalika, opaski na włosy oraz butów. To i tak sporo, prawda? Zobaczcie wełnianą część stroju na poniższym zdjęciu. Sweterek wydziergałam na drutach, reszta to efekt pracy na szydełku.

Opaska z żółtymi kwiatkami powstała, ponieważ ulubionym kolorem dziecka, dla którego została uszyta Mia jest właśnie ten kolor. Bardzo chciałam gdzieś go umieścić, choćby jako akcent.

Myślę, że Mia będzie cudowną przyjaciółką do zabawy. Ma w sobie dużo ciepła i serdecznych uczuć. Wiecie, że czasami narzekam na niektóre Lalindy, że nie są zbyt chętne do współpracy. W odróżnieniu od nich, Mia po prostu wyfrunęła spod igły. Oby była to wróżba na mój cały lalkowy nowy rok.

I ostatnie zdjęcie Mii z dzisiejszej sesji zdjęciowej.

2 polubień
Prev post: Pola i Mila – szmaciane lalki artystyczneNext post: Ida – szmaciana lalka waldorfska

Related posts

O mnie

Witam, mam na imię Agnieszka, z zawodu jestem plastykiem. Mieszkam w Warszawie razem z mężem i synem. Od 2012 roku pełnoetatowo zajmuję się szyciem unikatowych lalek z naturalnych materiałów. Tworzenie zabawek to moja pasja! Zapraszam do oglądania!

Najnowsze wpisy
Archiwa
Najpopularniejsze wpisy