Pokrowiec na bęben

Dzisiaj z pracowni wychodzi kolejny pokrowiec na bęben. Zdjęcia nie do końca odpowiadają rzeczywistości, ponieważ pasek dookoła jest w intensywnych różach. Nic dziwnego – wykonałam go z pięknych indyjskich jedwabi. Cały pokrowiec jest wodoodporny, na spodzie są nawet dwie warstwy nieprzemakalnej tkaniny, by spokojnie można go było położyć na mokrej trawie.

Intrygujący wzór na środku to Vegvisir, czyli kompas runiczny – wzór, który dostałam od Zamawiającego. Z ciekawości aż sama zajrzałam do internetu, by czegoś więcej dowiedzieć się na jego temat. Okazuje się, że Vegvisir to symbol pochodzący z islandzkiego dziewiętnastowiecznego manuskryptu Huld na temat tradycji ludowych. Talizman ten, został tam wspomniany w następujący sposób: “ten, kto ma ze sobą symbol Vegvisir, nie zgubi się pomimo burzy czy złej pogody, nawet jeżeli nie zna drogi”. Ciekawe. Mam nadzieję, że będzie działał także na pokrowcu:)))

Oto zdjęcia środka pokrowca.

Przód jeszcze raz z bliska.

7 polubień
Prev post: Pokrowiec na bębenNext post: Wiktoria – szmaciana lalka artystyczna

Related posts

O mnie

Witam, mam na imię Agnieszka, z zawodu jestem plastykiem. Mieszkam w Warszawie razem z mężem i synem. Od 2012 roku pełnoetatowo zajmuję się szyciem unikatowych lalek z naturalnych materiałów. Tworzenie zabawek to moja pasja! Zapraszam do oglądania!

Najnowsze wpisy
Archiwa
Najpopularniejsze wpisy