Pokrowiec na bęben

Wydaje się, że pokrowce weszły na stałe do mojej lalindowej oferty. Lubię je szyć i widzę jak z każdą następną wykonaną sztuką nabieram więcej wprawy w ich tworzeniu. Wzór, który prezentuję wykonałam już jakiś czas temu. Dzisiaj jednak możecie go zobaczyć w nieco mniejszym rozmiarze oraz przede wszystkim innym kolorze – w czerwieni. Wzór z przodu przedstawia kobietę siedzącą na księżycu. O tym, że księżyc ma wpływ na przyrodę nie muszę chyba nikogo przekonywać (choćby przypływy i odpływy morskie). Jednak ciekawostką może być dla kogoś fakt, że szczególnie są z nim związane kobiety. Cykl płodności trwa u większości kobiet właśnie 28 dni, czyli tyle czasu ile zabiera księżycowi obieg wokół naszej planety. Wiele kobiet przechodzi też owulację w czasie pełni, nie wspominając o ciąży, która trwa 10 miesięcy lunarnych.

Pokrowiec jak wszystkie poprzednie został wykonany z wodoodpornej czerwonej tkaniny. Większość aplikacji z przodu to indyjski cieńszy i grubszy jedwab. Skórzane wykończenia, metalowe okucia, z tyłu zapinana kieszeń na drobiazgi. Zobaczcie szczegóły na poniższych zdjęciach.

6 polubień
Prev post: Wiktoria – szmaciana lalka artystycznaNext post: Pokrowiec na tank drum

Related posts

O mnie

Witam, mam na imię Agnieszka, z zawodu jestem plastykiem. Mieszkam w Warszawie razem z mężem i synem. Od 2012 roku pełnoetatowo zajmuję się szyciem unikatowych lalek z naturalnych materiałów. Tworzenie zabawek to moja pasja! Zapraszam do oglądania!

Najnowsze wpisy
Archiwa
Najpopularniejsze wpisy