Will – szmaciany niemowlaczek

Już dawno nie szyłam lalki niemowlaczka, więc kiedy koleżanka zapytała się, czy mogłabym dla niej taką pracę stworzyć, zgodziłam się bez namysłu. Niemowlaczek miał być chłopcem, z jasnymi blond włoskami, przez które prześwituje skóra, jasno niebieskimi oczami, oraz niewielkiego wzrostu – +/- 30 cm. W kwestii ubranek dostałam wolną rękę. Zobaczcie Willa na zdjęciach:

W jego wyprawce znalazła się pieluszka (której nie ma na poniższym zdjęciu), koszulka oraz śpioszki z motywem liska, pasująca do łatek na kolanach czapeczka oraz buciki i sweterek z miękkiej alpaki.

Koszulka jest zapinana kopertowo. Uszyłam ją z kremowej dzianiny. Wiem, że z zewnątrz nie widać, że to komplet razem ze śpioszkami, ale osoba, która będzie tego niemowlaczka przebierała, z pewnością to zauważy.

Sporo czasu zajęło mi haftowanie włosów. Użyłam zwykłego kordonka, więc dobrych kilka godzin spędziłam na tworzeniu tej mikro fryzury.

Mam nadzieję, że mały Will będzie równie spokojny w swoim nowym domu jak był u mnie. Muszę go pochwalić, bo wykazał się wielką cierpliwością w oczekiwaniu na ubranka.

34 polubień
Prev post: Lalka szmaciana PetronellaNext post: Szmaciana lalka dla Olgi

Related posts

O mnie

Witam, mam na imię Agnieszka, z zawodu jestem plastykiem. Mieszkam w Warszawie razem z mężem i synem. Od 2012 roku pełnoetatowo zajmuję się szyciem unikatowych lalek z naturalnych materiałów. Tworzenie zabawek to moja pasja! Zapraszam do oglądania!

Najnowsze wpisy
Archiwa
Najpopularniejsze wpisy