Hazel – artystyczna lalka szmaciana

Przedstawiam Wam Hazel – dziewczynkę o ciemniejszym odcieniu skóry, czarnych włosach i równie czarnych oczach. Rzadko w swoich pracach korzystam z ciemniejszych odcieni cielistych, tym bardziej więc cieszę się kiedy powstaje taka lalka. Muszę jednak przyznać, że bardzo często podobnemu procesowi twórczemu towarzyszy pewien niepokój. Jestem tak przyzwyczajona do jaśniejszych odcieni, że kiedy obszywam głowę tkaniną w ciemniejszym odcieniu, cały czas mam wrażenie, że coś jest nie tak. A chodzi jedynie o to, że pracuję z innym kolorem lalkowej skóry. W przypadku Hazel mogę pochwalić się jeszcze jedną nowością. Otóż po raz pierwszy od kiedy szyję lalki, użyłam czarnych włosów. Fryzurka jest krótka, wykonana z miękkiego mohairu lecz myślę, że dobrze do niej pasuje.

Hazel ma 52 cm wielkości. Jej twarz powstała metodą filcowania na sucho. Lalka ma ubranka widoczne na zdjęciach – majtki, bluzeczkę z ozdobnym przodem i kołnierzykiem, krótkie sztruksowe spodnie, wełniane kozaczki, beret oraz torebkę – sowę. Zarówno lalka jak i jej ubranka wykonane są z wielką dbałością o szczegóły. Hazel już znalazła swój dom.

Lalka szmaciana Lalinda Lalka szmaciana Lalinda Lalka szmaciana Lalinda Lalka szmaciana Lalinda Ubranka dla lalek Lalka szmaciana Lalinda

0 komentarze
6 polubień
Prev post: Pola – szmaciana lalka waldorfskaNext post: Mia – lalka szmaciana niemowlaczek

Related posts

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

O mnie

Witam, mam na imię Agnieszka, z zawodu jestem plastykiem. Mieszkam w Warszawie razem z mężem i synem. Od 2012 roku pełnoetatowo zajmuję się szyciem unikatowych lalek z naturalnych materiałów. Tworzenie zabawek to moja pasja! Zapraszam do oglądania!

Najnowsze wpisy
Archiwa
Najpopularniejsze wpisy