Kornelia – lalka szmaciana

Po raz pierwszy uszyłam lalkę z podrzeźbianą twarzą i wełnianymi włosami (oczywiście poza niemowlaczkami). Lalka ma być prezentem dla dwuletniej dziewczynki, więc wełniane włoski na pewno będą bardzo praktyczne. Podczas pracy martwiłam się jednak, jak sprawić by lalka podobała się jednocześnie rodzicom, którzy chcieli podrzeźbianą twarz i dziecku, które uwielbia proste lalki waldorfskie jakie uszyłam dla jej kuzynki. Mam nadzieję, że nawet jeśli rodzice oczekiwali bardziej efektownej lalki, sympatyczny uśmiech Kornelii szybko przekona ich, że jest właśnie tą osóbką, na którą czekali.

Kornelia ma 38 cm wielkości i uszyta jest z bawełny w ciepłym cielistym kolorze. Wszystkie szwy zostały wykonane bardzo starannie z myślą o latach użytkowania. Lalka ma lekko podrzeźbianą twarz, wyszywane wełniane włosy, haftowane niebieskie oczy i kilka piegów na nosie. Jak wszystkie szyte przeze mnie lalki wypchana jest owczym runem. Kornelia na życzenie Zamawiającego ma dużo ciepłych ubranek. W jej szafie znajdują się: majtki, bluzeczka z długim rękawem, wełniana sukienka na szelkach z guziczkami z macicy perłowej, jeansowe spodenki, skarpetki, dłuższe ciepłe buty, zimowy płaszczyk z kapturem, czapka i szalik. Wszystko wykonane jest z wysokiej jakości naturalnych materiałów, szyte, robione na drutach i szydełku. Kornelia jest lalką szytą na zamówienie.

Lalka szmaciana Lalinda Lalka szmaciana Lalinda Lalka szmaciana Lalinda Lalka szmaciana Lalinda Ubranka dla lalek Lalinda Lalka szmaciana Lalinda

0 komentarze
4 polubień
Prev post: Lili i Zoe – szmaciane koleżankiNext post: Janek – lalka szmaciana chłopiec

Related posts

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

O mnie

Witam, mam na imię Agnieszka, z zawodu jestem plastykiem. Mieszkam w Warszawie razem z mężem i synem. Od 2012 roku pełnoetatowo zajmuję się szyciem unikatowych lalek z naturalnych materiałów. Tworzenie zabawek to moja pasja! Zapraszam do oglądania!

Najnowsze wpisy
Archiwa
Najpopularniejsze wpisy