Krasnoludek doktor Herbalion Ględziołek

Mam zaszczyt przedstawić Wam szanownego doktora Herbaliona Ględziołka – Kawalera Orderu Biedronki Siedmiokropki, honorowego członka Rodziny Pszczół, wybitnego uczonego (w tym wielokrotnego laureata w dziedzinie ziołolecznictwa), odznaczonego za szczególne zasługi dla wszystkich mieszkańców lasu.

Doktor Herbalion Ględziołek jest personą powszechnie znaną i cenioną w całym leśnym świecie. Życiowa mądrość, spokój, przenikliwość i wyrozumiałość uczyniły zeń nie tylko niezwykłego lekarza, ale i wdzięcznego powiernika. Jako wybitny znawca ziół napisał wiele rozpraw na ten temat. Doktor Herbalion jest człowiekiem skromnym, skorym do niesienia pomocy, niezależnie od pory dnia, czy własnych wcześniejszych zobowiązań. Dość rzec, że w czasie zarazy, był tak zaangażowany, że biedronki w ramach zadośćuczynienia obdarowały go nie tylko honorowym odznaczeniem Kawalera Orderu lecz przyznały mu także zaszczytne prawo do noszenia stroju biedronki. Podobnie wynagrodziły go pszczoły, kiedy zadymione pożarem dochodziły do siebie w jego gościnnych progach. Jednak gdy niedźwiedzie chciały go obdarować futrem (chociaż na zimę na pewno by się przydało) doktor Herbalion jako człowiek nauki, nieprzywiązany do dóbr materialnych, stanowczo powiedział stop. Krasnal Ględziołek pozwala sobie mieć w nadmiarze jedynie zioła i inne specyfiki niezbędne przy wyrobie leków, reszta tylko niepotrzebnie zawadza mu w pracowni.

Krasnal doktor Herbalion Ględziołek został stworzony z myślą o starszym dziecku (zestaw zawiera małe elementy, które mogą być niebezpieczne dla malucha). W skład zestawu oprócz naszego lekarza wchodzi walizeczka – domek, pościel, koszyczek, biedronka i trzy szklane buteleczki, które można używać w zabawie (reszta akcesoriów jest zamocowana na stałe). Głowa krasnala została wykonana techniką lalki waldorfskiej. Reszta ciała zrobiona jest na szydełku z czerwonej i czarnej wełny. Doktor Herbalion ma czarne oczy zrobione z koralików i mięciutkie moherowe włosy.

Krasnoludek Herbalion Krasnoludek Herbalion Krasnoludek Herbalion Krasnoludek Herbalion Krasnoludek Herbalion Krasnoludek Herbalion Krasnoludek Herbalion Krasnoludek Herbalion Krasnoludek Herbalion

0 komentarze
5 polubień
Prev post: Szydełkowy zestaw leśnych zwierzątekNext post: Krasnoludek Lirian Dzwonecznik

Related posts

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

O mnie

Witam, mam na imię Agnieszka, z zawodu jestem plastykiem. Mieszkam w Warszawie razem z mężem i synem. Od 2012 roku pełnoetatowo zajmuję się szyciem unikatowych lalek z naturalnych materiałów. Tworzenie zabawek to moja pasja! Zapraszam do oglądania!

Najnowsze wpisy
Archiwa
Najpopularniejsze wpisy