Lalki w nosidełku

Widoczny na zdjęciach zestaw będzie prezentem na chrzest. Podobne prace wykonuję bardzo rzadko, choć osobiście uważam, że to świetna zabawka dla małego dziecka. Zestaw obejmuje dwie nierozbierane lalki, nosidełko i pościel do kompletu. Większa dziewczynka ma 28 cm, zaś mniejsza 10 (plus jeszcze ze dwa centymetry na czapkę). To bardzo poręczny rozmiar do zabawy dla maluchów. Zapinanie guzików, tak oczywiste dla nas dorosłych, stanowi niemałe wyzwanie jeszcze dla trzylatka. Właśnie z tego względu dla najmłodszych dzieci szyje się nierozbierane miękkie lalki – przytulanki. Możliwość zabrania jej na spacer, położenia do snu w nosidełku, okrycie kołderką (lub zabranie do swojego łóżka), czy nakarmienie – tak właśnie wygląda zabawą lalką w tym wieku.

Laleczki są dwie i są do siebie podobne – obie są blondynkami, mają niebieskie oczy i nawet „ubranka” uszyte z tych samych tkanin – pięknego płócienka w kwiatki oraz kremowego cienkiego sztruksu także w kwiatki.

Ostatni podobny zestaw jaki wykonałam był z niemowlaczkiem. W tej pracy postawiłam zrobić lalkę wyglądającą na nieco starszą. Miałam wielką ochotę na peruczkę z wełny boucle, a jaki niemowlaczek ma tak długie włosy by można je było wiązać w kitki? Mam nadzieję, że mimo wszystko zabawka przypadnie do gustu Zamawiającemu.

Obie laleczki bardzo lubią swoje łóżeczko. Nosidełko jest usztywnione. Zewnętrzna tkanina nie jest wodoodporna lecz to grubszy materiał, z którego szyje się pokrowce na meble. Wnętrze wyściela miła w dotyku flanela w kropki. Z tych samych tkanin wykonana jest też poduszeczka oraz kołderka, z ręcznie haftowanymi zajączkami. Nosidełko posiada wygodne uchwyty. Spodziewam się, że będzie służyło nie tylko tym laleczkom.

Ten zestaw został wykonany na zamówienie.

16 polubień
Prev post: Luna II – szmaciana lalka artystycznaNext post: Szmaciana lalka artystyczna dla Hani

Related posts

O mnie

Witam, mam na imię Agnieszka, z zawodu jestem plastykiem. Mieszkam w Warszawie razem z mężem i synem. Od 2012 roku pełnoetatowo zajmuję się szyciem unikatowych lalek z naturalnych materiałów. Tworzenie zabawek to moja pasja! Zapraszam do oglądania!

Najnowsze wpisy
Archiwa
Najpopularniejsze wpisy