Lenka – szmaciana lalka artystyczna

Przedstawiam Wam jasnowłosą Lenkę. Dziewczynka ma 46 cm wzrostu i tak jak jej przyszła mamusia bardzo lubi koty. Nic więc dziwnego, że spośród tkanin na bluzeczkę wybrała tą z kotami, nieprawdaż? To piękny materiał został zaprojektowany przez ilustratorkę książek dla dzieci Danielę Dresher. Okazało się jednak, że to zdecydowanie za mało kocich akcentów według Lenki. Po chwili namysłu, zapytałam ją czy opaska ze spiczastymi kocimi uszami sprawi jej radość. „Taaaak” – usłyszałam entuzjastyczną odpowiedź dziewczynki. Wzięłam więc druty do ręki i po chwili opaska była gotowa. I znowu widzę jej buzię. „O co chodzi tym razem? Nie podobają ci się te uszy?” – pytam. „Wiesz, bo ja tą opaskę widzę tylko jak patrzę na siebie w lusterku”. Co racja, to racja… I tak powstała jeszcze kocia torebka. Zobaczcie zestaw dla miłośniczki kotów na poniższym zdjęciu.

Lenka pojedzie do kraju, w którym warto ubierać się ciepło, dlatego choć u nas jest już zaawansowana wiosna, do nowego domu pojedzie w wełnianych spodenkach i płaszczykiem na wyposażaniu.

Płaszczyk wykonany jest z grubszej wełenki, ma kaptur i kieszonki ozdobione skórzanymi łatkami i drewnianymi guzikami.

I ostatnie zdjęcie dzisiejszej bohaterki.

22 polubień
Prev post: Pokrowiec na bębenNext post: Pokrowiec na bęben

Related posts

O mnie

Witam, mam na imię Agnieszka, z zawodu jestem plastykiem. Mieszkam w Warszawie razem z mężem i synem. Od 2012 roku pełnoetatowo zajmuję się szyciem unikatowych lalek z naturalnych materiałów. Tworzenie zabawek to moja pasja! Zapraszam do oglądania!

Najnowsze wpisy
Archiwa
Najpopularniejsze wpisy