Lila – szmaciana lalka artystyczna

Poznajcie brązowooką Lilę. Nowa Lalinda przychodziła na świat powoli. A to dlatego, że miała być podobna z twarzy do niemowlaczka, jakiego wykonałam dosyć dawno temu. To nie lada wyzwanie, by starsza dziewczynka miała twarz niemowlaczka. No i jeśli mam być szczera, rzeczywiście nie za bardzo mi to wyszło. Z każdym kolejnym dniem spędzonym z Lilą, coraz bardziej usuwałam ślady podobieństwa. Niektóre lalki nie mają nic przeciwko temu, by być podobne do swoich poprzedniczek, ale są też takie, które chcą być sobą. W takich momentach czuję się jak pośrednik, który użycza swoich rąk, by powstała konkretna praca. Często daję się ponieść, właśnie tak rozumianemu procesowi twórczemu.

Tak jak niemowlaczek, Lila ma brązowe oczy oraz bardziej widoczne haftowane usta, ale właściwie na tym kończy się podobieństwo. Włosy Lili to oryginalna ciemna miękka alpaka. Przyjemna w dotyku, choć dosyć trudna do ułożenia w jakąś wymyślną fryzurę. Lili to zupełnie nie przeszkadza. Uważa, że ma na głowie lwią grzywę i bardzo jej się to podoba. Choć zawitał już kwiecień, lalka pojedzie do domu przygotowana na chłodniejsze dni. Oto jej garderoba.

Zestaw składa się z następujących ubranek: pantalonów, podkolanówek, sukienki z długim rękawem, bolerka, beretu oraz skórzanych dodatków – butów i torebki. Na poniższym zdjęciu znajdują się podstawowe elementy jej stroju.

Lila patrzy na mnie z tym swoim lekkim uśmiechem i mówi, że następnym razem pójdzie mi lepiej. Hmmm… ona dostała to co chciała, pozostaje mi mieć nadzieję, że Zamawiający też.

Lalka ma 46 cm wielkości i już znalazła swój dom.

30 polubień
Prev post: Ariana – szmaciana lalka niemowlaczekNext post: Pokrowiec na bęben

Related posts

O mnie

Witam, mam na imię Agnieszka, z zawodu jestem plastykiem. Mieszkam w Warszawie razem z mężem i synem. Od 2012 roku pełnoetatowo zajmuję się szyciem unikatowych lalek z naturalnych materiałów. Tworzenie zabawek to moja pasja! Zapraszam do oglądania!

Najnowsze wpisy
Archiwa
Najpopularniejsze wpisy