Miyako – szmaciana lalka artystyczna

Po raz pierwszy zagościła w mojej pracowni mała Chinka. Rzeźbienie jej twarzy zaczęłam z myślą o zupełnie innej postaci lecz tak to już właśnie ze mną jest. Kiedy praca nie idzie zgodnie z moimi oczekiwaniami, jeśli poczyniłam kilka prób by osiągnąć zamierzony efekt lecz go nie uzyskałam, pytam się tej na wpół uformowanej już głowy – „kim zatem chcesz być?”. I pracuję nad nią dopóki nie nabierze nowego kształtu. Tak właśnie powstała Miyako. Dodam, że od co najmniej dwóch lat chciałam uszyć lalkę z charakterystycznymi skośnymi oczami. Chyba więc wreszcie nadszedł czas by lalka opuściła moją głowę i dołączyła do lalindowej szmacianej rodziny. W mojej głowie Chinka koniecznie miała być ubrana w tradycyjny strój (od lat zbierałam odpowiednie tkaniny) jednak Miyako nie mieszka w Chinach, jest nastolatką i ubiera się według własnego gustu:))) Dość rzec, że dostała jeansy z łatami na kolanach, bluzeczkę, wełnianą krótką kurtkę oraz dodatki – począwszy od bransoletki z sową, poprzez kolczyki, na berecie, szaliku (z jedwabnej wełny) i torebce skończywszy.

Miyako ma 50 cm wielkości. Jej twarz została wykonana techniką filcowania na sucho. Dziewczynka ma naturalne kozie włosy oraz haftowane ciemnobrązowe oczy. Jej ciało uszyte jest z cielistej bawełny, w ciepłym naturalnym odcieniu. Wszystkio – lalka oraz ubranka zostały wykonane z wielką dbałością o szczegóły.

Lalka szmaciana Lalinda Lalka szmaciana Lalinda Lalka szmaciana Lalinda Lalka szmaciana Lalinda Lalka szmaciana Lalinda Lalka szmaciana Lalinda Ubranka dla lalek Lalinda Ubranka dla lalek Lalinda Lalka szmaciana Lalinda

0 komentarze
8 polubień
Prev post: Mały szmaciany niemowlaczek – zestaw z nosidełkiemNext post: Antek – lalka waldorfska chłopiec

Related posts

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

O mnie

Witam, mam na imię Agnieszka, z zawodu jestem plastykiem. Mieszkam w Warszawie razem z mężem i synem. Od 2012 roku pełnoetatowo zajmuję się szyciem unikatowych lalek z naturalnych materiałów. Tworzenie zabawek to moja pasja! Zapraszam do oglądania!

Najnowsze wpisy
Archiwa
Najpopularniejsze wpisy