Pippi z przyjaciółmi

Ostatnio było tu cicho, ale to dlatego, że „produkował się” większy zestaw. Tym razem rudowłosa Pippi oprócz białego konia w łatki i małpki Pana Nilssona dostała też towarzyszy – Tommiego i Annikę. Ci, którzy czytali o przygodach Pippi w książkach Astrid Lindgren, znają ich na pewno. Rodzeństwo, mieszkające nieopodal Willi Śmiesznotki („królestwa” Pippi), szybko zaprzyjaźniło się z nową niezwykłą mieszkanką ich małego miasteczka. Trzy tomy opowiadają o ich wspólnych spotkaniach, figlach i podróżach.

Moje szmaciane rodzeństwo starałam się na tyle, na ile to możliwe wzorować na filmowych bohaterach. Różowe spodenki Anniki, żółta koszulka, krótkie włosy z grzywką – tyle wypatrzyłam na zdjęciach. Oczywiście musiałam też dodać coś od siebie – żółta koszulka jest w kropki i chociaż nigdzie nie widziałam dziewczynki w opasce lub sweterku, dostała obie te rzeczy. Tommy występuje w filmie w kilku zestawach. Oboje są grzecznymi, dobrze ułożonymi dziećmi, dlatego też wybrałam dla niego niebieską koszulę oraz piaskowe spodnie.

„Lalindowa” szmaciana Pippi także wzorowana jest na filmowej bohaterce – różnokolorowe podkolanówki, koszulka z krótkim rękawkiem, fartuszek z kieszeniami. Chyba nie muszę się rozpisywać, zwłaszcza iż to chyba piąta Pippi, którą miałam przyjemność wykonać w ciągu kilku minionych miesięcy.

Zwierzątka mieszkające z Pippi także już znacie – łaciaty koń oraz ubrany w żółty kubraczek Pan Nilsson są nieodłącznymi towarzyszami zabaw trójki przyjaciół. Do zestawu dodałam też torbę pełną złotych pieniędzy. Jak widać na zdjęciu, Pan Nilsson miał dużo radości rozsypując je na podłodze.

Lalki mają +/- 30 cm wielkości. Zestaw został wykonany na zamówienie.

7 polubień
Prev post: Basia – lalka szmacianaNext post: Justyna – szmaciana lalka artystyczna

Related posts

O mnie

Witam, mam na imię Agnieszka, z zawodu jestem plastykiem. Mieszkam w Warszawie razem z mężem i synem. Od 2012 roku pełnoetatowo zajmuję się szyciem unikatowych lalek z naturalnych materiałów. Tworzenie zabawek to moja pasja! Zapraszam do oglądania!

Najnowsze wpisy
Archiwa
Najpopularniejsze wpisy