Stasiu – szmaciana lalka waldorfska chłopiec

Przedstawiam Wam bardzo sympatycznego małego chłopca Stasia. To drugi Staś w mojej lalkowej karierze. Co ciekawe obaj mają jasne, tylko wyszywane włosy. Rzadko kiedy moje prace tak mnie urzekają jak ten chłopiec. Prosta fryzurka, naiwne spojrzenie – patrząc na niego, uśmiecham się z rozrzewnieniem. Wiem, wiem, jego ubranka też są specyficzne lecz zwyczajnie nie potrafiłam go sobie wyobrazić bez spodni na szelkach i czapki z daszkiem na głowie. Szkoda, że już go więcej nie spotkam – Staś znalazł rodzinę w USA.

Staś ma 36 cm wielkości i uszyty jest z bawełny w neutralnym cielistym kolorze. Wszystkie szwy zostały wykonane bardzo starannie z myślą o latach użytkowania. Lalka wykonana jest techniką waldorfską. Staś ma wyszywane wełniane włosy w stonowanym słomkowym kolorze oraz ciekawskie niebieskie oczy. Jak wszystkie szyte przeze mnie lalki wypchany jest owczym runem. Chłopiec ma następujące ubranka: majtki, bluzeczkę w paski z krótkim rękawem, krótkie spodnie na szelkach, skarpetki, zrobione na szydełku trampki, torbę na skarby i sztruksową czapkę z daszkiem. Wszystko wykonane jest z naturalnych materiałów – szyte i robione na szydełku. Staś już znalazł swój dom.

Lalka szmaciana chłopiec Lalinda Lalka szmaciana chłopiec Lalinda Lalka szmaciana chłopiec Lalinda

4 komentarze
10 polubień
Prev post: Zestaw Słoneczne jajoNext post: Laleczki biedroneczki

Related posts

Komentarze

 • krystyna

  4 czerwca 2015 at 19:23
  Reply

  Ja też patrzę na Stasia z rozrzewnieniem. Jest nadzwyczajny, a włoski - ten czubek z przodu, najmodniejsza fryzura. Bardzo mi się podoba Pani Agnieszko. Serdecznie pozdrawiam.

  • Agnieszka
   to krystyna

   9 czerwca 2015 at 14:47
   Reply

   Dziękuję Pani Krystyno! Czubek na głowie nieodmiennie kojarzy mi się ze starymi lalkami - może to stąd ta nostalgia.

 • Lucyna

  5 czerwca 2015 at 14:37
  Reply

  Mam takiego samego fajnego, sympatycznego, małego Stasia u siebie w bloku :) :) Jacy oni są do siebie podobni :) :) :) SUPER!!! Pozdrawiam :) […] WięcejMam takiego samego fajnego, sympatycznego, małego Stasia u siebie w bloku :) :) Jacy oni są do siebie podobni :) :) :) SUPER!!! Pozdrawiam :) :) Mniej

  • Agnieszka
   to Lucyna

   9 czerwca 2015 at 14:48
   Reply

   Dziękuję Pani Lucyno! Zdradzę, że mój Staś wkrótce będzie miał siostrę:)))

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

O mnie

Witam, mam na imię Agnieszka, z zawodu jestem plastykiem. Mieszkam w Warszawie razem z mężem i synem. Od 2012 roku pełnoetatowo zajmuję się szyciem unikatowych lalek z naturalnych materiałów. Tworzenie zabawek to moja pasja! Zapraszam do oglądania!

Najnowsze wpisy
Archiwa
Najpopularniejsze wpisy