Szydełkowa rodzina wróbli – wydanie II

Jakiś czas temu zrobiłam rodzinę wróbli. Ptaszki tak się spodobały, że dostałam kilka listów z prośbą o ich powtórzenie. I tak oto przedstawiam drugą rodzinę wróbli.

Budka lęgowa z mieszkańcami – pięcioosobową rodziną wróbli jest stosunkowo nieduża- domek ma 18 cm wysokości (by nie zabierał zbyt dużo miejsca na półce) i wykonany jest z filcu. Wróble mogą wchodzić do swojego domku przez okrągły otwór, a podglądać co dzieje się w ptasiej rodzinie można przez tylną, częściowo otwartą ścianę. W domku znajduje się porządnie uwite gniazdo, a w nim trzy otwierane jajeczka. W jajeczkach znajdują się wykonane z moheru pisklaki, które można wyciągać.

Zabawkę wykonałam z myślą o młodszych dzieciach, które lubią otwierać i zamykać, wkładać i wyciągać. Chciałam pokazać im życie ptasiej rodziny – od założenia gniazda, poprzez złożenie jajeczek, wyklucie się piskląt, na opiece nad nimi skończywszy.

Gniazdo wykonane jest ze 100% wełny, jajeczka z bawełny. Do zrobienia dużych wróbelków użyłam wełny skarpetkowej, zaś małych – moheru (by były mięciutkie jak prawdziwe pisklaki). Wszystko zrobione jest na szydełku.

Rodzina wróbli została wykonana na zamówienie.

3 komentarze
10 polubień
Prev post: Szydełkowe ptaki – sroka, rudzik, gil i wróbelNext post: Kurnik

Related posts

Komentarze

 • Aysha Awan

  12 września 2012 at 09:01
  Reply

  Hello this is awesome.... could I get how to make these???? the patteren, if u charge i will have to get back to u, but […] WięcejHello this is awesome.... could I get how to make these???? the patteren, if u charge i will have to get back to u, but this is wonderful creative.... love it.... take care (heart) Mniej

  • Agnieszka
   to Aysha Awan

   12 września 2012 at 14:14
   Reply

   Hello. Thank you for kind comment. I don't have any pattern for my crochet animals yet. But patterns are on my list. Right now I'm […] WięcejHello. Thank you for kind comment. I don't have any pattern for my crochet animals yet. But patterns are on my list. Right now I'm doing this just from the head. I have plenty more ideas and I want to try first, choose the bests and then do the patterns. But almost always I'm using the same technique - first I'm doing felted shape (dry felting) and then crocheting directly on that form. Most of the effect comes from used yarn - sometimes it takes me a few months to collect all components. Nests have to be raw, so coloured homespun yarns are the best, small animals soft and nice in touch so good quality mohair will be needed, for shiny effect for eggs the best is silk or mercerised cotton etc. I encourage all to try! Mniej

  • Agnieszka
   to Agnieszka

   7 listopada 2012 at 18:35
   Reply

   Link to the pattern: http://www.flickr.com/photos/57707829@N02/sets/72157627878679217/

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

O mnie

Witam, mam na imię Agnieszka, z zawodu jestem plastykiem. Mieszkam w Warszawie razem z mężem i synem. Od 2012 roku pełnoetatowo zajmuję się szyciem unikatowych lalek z naturalnych materiałów. Tworzenie zabawek to moja pasja! Zapraszam do oglądania!

Najnowsze wpisy
Archiwa
Najpopularniejsze wpisy