Szydełkowe gile

Szydełkowe gile to kontynuacja ptasich rodzinek, jakich zrobiłam już kilka.

Budka lęgowa z mieszkańcami – pięcioosobową rodziną gili jest stosunkowo nieduża- domek ma 18 cm wysokości (by nie zabierał zbyt dużo miejsca na półce) i wykonany jest z filcu. Gile mogą wchodzić do swojego domku przez okrągły otwór, a podglądać co dzieje się w ptasiej rodzinie można przez tylną, częściowo otwartą ścianę. W domku znajduje się porządnie uwite gniazdo, a w nim trzy otwierane jajeczka. W jajeczkach znajdują się wykonane z wełny i moheru pisklaki, które można wyciągać.

Zabawkę wykonałam z myślą o młodszych dzieciach, które lubią otwierać i zamykać, wkładać i wyciągać. Chciałam pokazać im życie ptasiej rodziny – od założenia gniazda, poprzez złożenie jajeczek, wyklucie się piskląt, na opiece nad nimi skończywszy.

Gniazdo wykonane jest ze 100% wełny, jajeczka z bawełny. Do zrobienia dużych ptaków użyłam wełny skarpetkowej, zaś małych – wełny i moheru (by były mięciutkie jak prawdziwe pisklaki). Wszystko zrobione na szydełku.

Rodzina gili została wykonana na zamówienie.

0 komentarze
5 polubień
Prev post: Szydełkowa rodzina wiewiórekNext post: Szydełkowa rodzina kotów

Related posts

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

O mnie

Witam, mam na imię Agnieszka, z zawodu jestem plastykiem. Mieszkam w Warszawie razem z mężem i synem. Od 2012 roku pełnoetatowo zajmuję się szyciem unikatowych lalek z naturalnych materiałów. Tworzenie zabawek to moja pasja! Zapraszam do oglądania!

Najnowsze wpisy
Archiwa
Najpopularniejsze wpisy