Szydełkowe króliczki

Szydełkowe króliczki chciałam zrobić już od dłuższego czasu. To wdzięczny temat zarówno dla robiącego jak i dziecka. Zestaw widoczny na zdjęciu składa się z dębowej klatki, zamykanej na haczyk, robionego na szydełku „siana”, stanowiącego wyściółkę w klatce, dwóch króliczków i czterech marchewek.

Króliczki zostały najpierw wyfilcowane na sucho, a potem „obszydełkowane” wełną. Do ich zrobienia użyłam angory, czyli wełny z królika. Dzięki temu są miłe, puszyste i miękkie w dotyku. Pozostałe części zestawu zostały zrobiona także na szydełku – wyściółka z wełny gobelinowej w pięknym odcieniu zieleni, marchewki zaś z bawełny. Dębowa klatka jest dziełem niezawodnego pana Janusza. Nie zapomniał on nawet zrobić okienka w ścianie, by królikom nie było za duszno:)))

Zestaw został wykonany na zamówienie.

Szydełkowe króliczki Szydełkowe króliczki Szydełkowe króliczki Szydełkowe króliczki Szydełkowe króliczki Szydełkowe króliczki Szydełkowe króliczki Szydełkowe króliczki Szydełkowe króliczki

1 komentarze
7 polubień
Prev post: Szydełkowa rodzina kotówNext post: Szydełkowy królik i pani kwoka

Related posts

Komentarze

  • Agata

    28 sierpnia 2016 at 10:16
    Reply

    Już mogła Pani podarować sobie wełnę z agory. To niczego dziecka nie uczy, tylko hodowania i cierpienia królików z których te włókno pochodzi. Proszę się […] WięcejJuż mogła Pani podarować sobie wełnę z agory. To niczego dziecka nie uczy, tylko hodowania i cierpienia królików z których te włókno pochodzi. Proszę się nad tym zastanowić. Mniej

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

O mnie

Witam, mam na imię Agnieszka, z zawodu jestem plastykiem. Mieszkam w Warszawie razem z mężem i synem. Od 2012 roku pełnoetatowo zajmuję się szyciem unikatowych lalek z naturalnych materiałów. Tworzenie zabawek to moja pasja! Zapraszam do oglądania!

Najnowsze wpisy
Archiwa
Najpopularniejsze wpisy