Szydełkowe sikorki – wydanie drugie

Szydełkowe sikorki powstały na wzór wróblej rodzinki, którą zrobiłam jakiś czas temu. Inspiracją do powstania obu rodzin są regularne odwiedziny tych małych ptaszków na moim balkonie.

Budka lęgowa z mieszkańcami – pięcioosobową rodziną sikorek jest stosunkowo nieduża- domek ma 18 cm wysokości (by nie zabierał zbyt dużo miejsca na półce) i wykonany jest z filcu. Sikorki mogą wchodzić do swojego domku przez okrągły otwór, a podglądać co dzieje się w ptasiej rodzinie można przez tylną, częściowo otwartą ścianę. W domku znajduje się porządnie uwite gniazdo, a w nim trzy otwierane jajeczka. W jajeczkach znajdują się wykonane z moheru pisklaki, które można wyciągać.

Zabawkę wykonałam z myślą o młodszych dzieciach, które lubią otwierać i zamykać, wkładać i wyciągać. Chciałam pokazać im życie ptasiej rodziny – od założenia gniazda, poprzez złożenie jajeczek, wyklucie się piskląt, na opiece nad nimi skończywszy.

Gniazdo wykonane jest ze 100% wełny, jajeczka z bawełny. Do zrobienia dużych sikorek użyłam wełny skarpetkowej, zaś małych – wełny i moheru (by były mięciutkie jak prawdziwe pisklaki). Wszystko zrobione na szydełku.

Rodzina sikorek została wykonana na zamówienie.

2 komentarze
3 polubień
Prev post: KurnikNext post: Szydełkowa rodzina wróbli – wydanie trzecie

Related posts

Komentarze

 • Laura

  11 października 2012 at 15:34
  Reply

  I think your dolls and animals are beautiful! Thank you so much for showing us!!!

  • Agnieszka
   to Laura

   12 października 2012 at 07:44
   Reply

   Thank you for kind words!!!!

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

O mnie

Witam, mam na imię Agnieszka, z zawodu jestem plastykiem. Mieszkam w Warszawie razem z mężem i synem. Od 2012 roku pełnoetatowo zajmuję się szyciem unikatowych lalek z naturalnych materiałów. Tworzenie zabawek to moja pasja! Zapraszam do oglądania!

Najnowsze wpisy
Archiwa
Najpopularniejsze wpisy