Szydełkowa rodzina wróbli – wydanie trzecie

Jakiś czas temu zrobiłam rodzinę wróbli. Ptaszki tak się spodobały, że dostałam kilka listów z prośbą o ich powtórzenie. I tak oto przedstawiam trzecią rodzinę wróbli.

Budka lęgowa z mieszkańcami – pięcioosobową rodziną wróbli jest stosunkowo nieduża- domek ma 18 cm wysokości (by nie zabierał zbyt dużo miejsca na półce) i wykonany jest z filcu. Wróble mogą wchodzić do swojego domku przez okrągły otwór, a podglądać co dzieje się w ptasiej rodzinie można przez tylną, częściowo otwartą ścianę. W domku znajduje się porządnie uwite gniazdo, a w nim trzy otwierane jajeczka. W jajeczkach znajdują się wykonane z angory pisklaki, które można wyciągać.

Zabawkę wykonałam z myślą o młodszych dzieciach, które lubią otwierać i zamykać, wkładać i wyciągać. Chciałam pokazać im życie ptasiej rodziny – od założenia gniazda, poprzez złożenie jajeczek, wyklucie się piskląt, na opiece nad nimi skończywszy.

Gniazdo wykonane jest ze 100% wełny, jajeczka z bawełny. Do zrobienia dużych wróbelków użyłam wełny skarpetkowej, zaś małych – angory (by były mięciutkie jak prawdziwe pisklaki). Wszystko zrobione jest na szydełku.

Rodzina wróbli została wykonana na zamówienie.

3 komentarze
12 polubień
Prev post: Szydełkowe sikorki – wydanie drugieNext post: Szydełkowe kury

Related posts

Komentarze

 • Denise

  13 października 2012 at 20:35
  Reply

  Are patterns available to translate or in english for these birds and nest? Thanks!

  • Agnieszka
   to Denise

   7 listopada 2012 at 18:38
   Reply

   Link for my photo tutorial: http://www.flickr.com/photos/57707829@N02/sets/72157627878679217/

 • MANNY

  28 czerwca 2014 at 10:22
  Reply

  Dear artist: I love your wonderful creations, they are the finest. I like to buy the nesting birds above by Christmas 2014. I will […] WięcejDear artist: I love your wonderful creations, they are the finest. I like to buy the nesting birds above by Christmas 2014. I will pay via paypal . reply quickly. Mniej

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

O mnie

Witam, mam na imię Agnieszka, z zawodu jestem plastykiem. Mieszkam w Warszawie razem z mężem i synem. Od 2012 roku pełnoetatowo zajmuję się szyciem unikatowych lalek z naturalnych materiałów. Tworzenie zabawek to moja pasja! Zapraszam do oglądania!

Najnowsze wpisy
Archiwa
Najpopularniejsze wpisy