Szydełkowy królik i pani kwoka

Przedstawiam Wam drugą wersję szydełkowych króliczków, w właściwie jednego króliczka i panią kwokę, która zadomowiła się w króliczej klatce. Zestaw widoczny na zdjęciu składa się z dębowej klatki, zamykanej na zasuwkę, robionego na szydełku „siana”, stanowiącego wyściółkę w klatce, króliczka, dwóch marchewek, kwoki z otwieranym brzuchem i pięciu jajek.

Oba zwierzątka zostały najpierw wyfilcowane na sucho, a potem „obszydełkowane” wełną. Do zrobienia królika użyłam angory, czyli wełny z królika. Dzięki temu jest on miły, puszysty i miękki w dotyku. Pani kwoka powstała z wełny skarpetkowej (70 % wełny). Pozostałe części zestawu także zostały zrobione na szydełku – wyściółka z wełny gobelinowej w pięknym odcieniu zieleni oraz z bardzo postrzępionej włóczki w kolorze słomianym dla pani kwoki, marchewki zaś z bawełny. Dębowa klatka jest dziełem niezawodnego pana Janusza. Nie zapomniał on nawet zrobić okienka w ścianie, by zwierzątkom nie było za duszno:))) Pani kwoka ma szklane oczy oraz otwierany brzuch, w którym można schować lub wyciągnąć jajka.

Zestaw został wykonany na zamówienie.

Szydełkowe zwierzątka Szydełkowe króliczki Szydełkowe króliczki Szydełkowe króliczki Szydełkowe króliczki Szydełkowe króliczki Szydełkowe króliczki

0 komentarze
2 polubień
Prev post: Szydełkowe króliczkiNext post: Szydełkowa rodzina kur

Related posts

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

O mnie

Witam, mam na imię Agnieszka, z zawodu jestem plastykiem. Mieszkam w Warszawie razem z mężem i synem. Od 2012 roku pełnoetatowo zajmuję się szyciem unikatowych lalek z naturalnych materiałów. Tworzenie zabawek to moja pasja! Zapraszam do oglądania!

Najnowsze wpisy
Archiwa
Najpopularniejsze wpisy