Pola – artystyczna lalka szmaciana

Wakacje zbliżają się już ku końcowi. Choć letnie aura bez wątpienia sprzyja wypoczynkowi, ja wyjątkowo mam niesłabnącą chęć do pracy. Podczas tegorocznych podróżny naoglądałam się tyle pięknych widoków, że jak najszybciej chciałabym je Wam przekazać w formie swoich prac. Trochę to pokrętne, prawda? Od ostatniego wpisu powstały zatem trzy lalki (choć dwie z nich nadal czekają na ubranka). Dzisiejsza Pola ma być prezentem urodzinowym. Z tego też względu choć powstała jako ostatnia, dostała ubranka jako pierwsza. Od Zamawiającego dostałam jedynie ogólne wskazówki odnośnie jej strojów – kolory oraz jakie ciuszki mają być w zestawie. Pracę zaczęłam od spodenek i bluzeczki. Zielony kolor oczu dziewczynki wspaniale współgra z zielonymi roślinnymi wzorkami na koszulce. Pola wygląda w tym zestawie wiosennie. Zresztą zobaczcie ją sami.

W skład zestawu oprócz bluzeczki i spodni, wchodzą także długie skarpetki w paseczki, skórzane buciki oraz zapinany z boku sweterek. Dziewczynka jest więc przygotowana na nadchodzącą jesień.

Tak Pola wygląda w sweterku.

Ubranko na zmianę stanowi elegancka sukienka. Delikatny angielski batyst połączyłam z połyskującym srebrem karczkiem. Wykończenia stanowią delikatne falbanki, aksamitka oraz naszyte ozdoby. Nie jest to może strój balowy lecz razem z opaską i kolejnymi butami, na pewno pozwolą wziąć udział w eleganckim przyjęciu z przyszłą mamusią. Poniżej dwa zdjęcia Poli w sukience.

Pola ma 30 cm wielkości i jest lalką szytą na zamówienie.

0 komentarze
1 like
Prev post: Szmaciana lalka artystycznaNext post: Szmaciane rodzeństwo

Related posts

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

O mnie

Witam, mam na imię Agnieszka, z zawodu jestem plastykiem. Mieszkam w Warszawie razem z mężem i synem. Od 2012 roku pełnoetatowo zajmuję się szyciem unikatowych lalek z naturalnych materiałów. Tworzenie zabawek to moja pasja! Zapraszam do oglądania!

Najnowsze wpisy
Archiwa
Najpopularniejsze wpisy