Szmaciane rodzeństwo

Dzisiaj przedstawiam Wam rodzeństwo – chłopca i jego małą siostrzyczkę. Obie lalki mają nieco ciemniejszy odcień skóry, ciemne brązowe włosy i oczy. Starszy chłopczyk jest zapalonym budowlańcem, podobnie jak jego przyszły tatuś. Z tego też względu w jego garderobie pojawiają się tkaniny z takimi wzorkami. Szycie ubranek zaczęłam od bielizny. Nie mam dzianiny w koparki, lecz mam nadzieję, że samochody, samoloty i pociągi też będą fajne. Zresztą czy ktoś oprócz mnie zwraca taką uwagę na majtki???

Cały zestaw składa się z następujących części: koszulki, rozpinanej bluzy, jeansowych ogrodniczek, skarpetek, butów, rozpinanej bluzy z kapturem, czapki i torby na skarby (sporo różnego rodzaju zapięć by ćwiczyć małe paluszki).

Szczerze powiedziawszy już dawno nie spędziłam tyle czasu nad spodniami – łatki, kieszonka, ozdobne przeszycia, sprzączki. Jestem z nich naprawdę zadowolona. Oczywiście z naszywką – udało mi się dostać malutką wywrotkę. Motyw maszyn budowlanych pojawia się w pełnym przekroju na koszulce. Dodam, że tą samą tkaninę użyłam do wykończenia kaptura w bluzie, po wcześniejszym obejrzeniu całego parku maszynowego. Jakiś projektant tkanin wiedział co interesuje małych chłopców:)))

Tak wygląda nasz mały budowlaniec w kompletnym stroju:

I zbliżenie:

Jak wspomniałam na początku, chłopiec ma małą siostrzyczkę. Chyba nie można bardziej różnić się zainteresowaniami. On jest budowlańcem (zwłaszcza kiedy założy swoją żółtą czapkę z daszkiem, którą uważa za kask), zaś ona – księżniczką, gotową od rana przyjmować hołdy w swojej różowej sukience. Pomimo to, rodzeństwo chętnie bawi się razem? Może starszy brat buduje zamek dla swojej młodszej siostrzyczki?

I jeszcze jedno ujęcie ze spaceru:

I na koniec nasza mała księżniczka:

Obie lalki zostały wykonane na zamówienie. Chłopiec ma 35, a dziewczynka 17,5 cm wielkości.

0 komentarze
3 polubień
Prev post: Pola – artystyczna lalka szmacianaNext post: Małe szmaciane laleczki

Related posts

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

O mnie

Witam, mam na imię Agnieszka, z zawodu jestem plastykiem. Mieszkam w Warszawie razem z mężem i synem. Od 2012 roku pełnoetatowo zajmuję się szyciem unikatowych lalek z naturalnych materiałów. Tworzenie zabawek to moja pasja! Zapraszam do oglądania!

Najnowsze wpisy
Archiwa
Najpopularniejsze wpisy