Skrzaty z książki Dzieci lasu

Moje krasnalki zaczęły się zupełnie niewinnie – ot kiedyś u jednej z lalkarek zobaczyłam pocztówkę przyklejoną wewnątrz walizeczki – dla mnie było to okno do innego świata – Krainy Bajki. Stąd był już tylko jeden krok, by to pocztówkowe okno przerobić na „prawdziwe” w domku leśnego skrzata. Od tego czasu powstało już kilka zestawów i jak widać pomysł nadal ewoluuje. Ostatnie dwa komplety są bowiem ilustracjami do dziecięcych książek, poruszających przecież nie tylko dziecięcą, ale i dorosłą wyobraźnię.Ta konkretna książka opowiada o życiu skrzaciej rodziny – mamy, taty i czworga dzieci, które żyją w lesie, w zgodzie z porami roku, w sąsiedztwie zwierząt i ptaków. Ich przygody nie są szczególnie niezwykłe – dzieci spotykają się ze złym wężem, trolem mieszkającym w jaskini, pomagają rodzicom zbierać jagody i nasionka na zimę. Jednak chyba właśnie na tym polega urok starych książek – są jednocześnie zwykłe i niezwykłe.

Zestaw został wykonany różnymi technikami – tło jest w większości wyfilcowane na sucho. Na to naszyte są sztuczne i filcowe liście, prawdziwe drewniane patyczki, pocztówka z sarenką. Część roślinności została wykonana na szydełku i z koralików, borówki mają druciki w gałązkach by można je było wyginać. Tym razem nie ma żadnych ruchomych wysp – wszystko co widać na zdjęciach jest umocowane na stałe. W lesie mieszka czwórka dzieci i wiewiórka. Dzieci zostały zostały wykonane na bazie drucianego szkieletu, dzięki czemu mogą stać samodzielnie. Do zestawu dorobiłam też dwa koszyczki – z truskawką i jeżyną, by dzieci miała co zjeść na drugie śniadanie. Zestaw został wykonany na zamówienie i nie będzie już powtarzany.

Krasnoludki Lalinda Krasnale Lalinda Krasnale Lalinda Krasnale Lalinda Krasnale Lalinda Krasnale Lalinda Krasnale Lalinda

10 komentarze
25 polubień
Prev post: Ida – lalka szmaciana niemowlaczekNext post: Lalka szmaciana Hawajka

Related posts

Komentarze

 • Różyczka

  29 marca 2015 at 06:01
  Reply

  Krasnale są piękne.

 • Lucyna

  31 marca 2015 at 13:26
  Reply

  Jak to wszystko jest misternie wykonane, tyle małych "istotek" i prześliczna sceneria w jednej walizeczce. Podziwiam :)

  • Agnieszka
   to Lucyna

   31 marca 2015 at 16:59
   Reply

   Pani Lucyno, ze wszystkich moich prac, walizeczki są zdecydowanie najbardziej pracochłonne. Ale gwoli uczciwości - również najlepiej odzwierciedlają moje zainteresowania.

 • Krystyna

  10 czerwca 2015 at 21:35
  Reply

  Piękne laleczki i fantastyczny świat lasu. Te ilustracje gdzieś widywałam i słyszałam o "dzieciach lasu", ale nie kojarzyłam ich z nazwiskiem Elsy Beskow. Świetna jest ta […] WięcejPiękne laleczki i fantastyczny świat lasu. Te ilustracje gdzieś widywałam i słyszałam o "dzieciach lasu", ale nie kojarzyłam ich z nazwiskiem Elsy Beskow. Świetna jest ta książeczka. Można tylko żałować, że JESZCZE nie jest przetłumaczona na język polski. Pięknie wykonane, wspaniałe krasnoludki i zwierzątka. Mniej

 • Kim

  20 lutego 2016 at 01:42
  Reply

  Hi there, Do you have this available to buy? Thank you, Kim

  • Agnieszka
   to Kim

   6 maja 2016 at 07:44
   Reply

   Hello Kim, this set was made only in one copy and will not make more of them. Thank you, Agnes

  • Livia
   to Agnieszka

   6 listopada 2016 at 07:44
   Reply

   Awesome you should think of soenmhitg like that

 • Gwen Barber

  3 maja 2016 at 20:42
  Reply

  Absolutely beautiful, love the babies and the way they all fit into the suitcase,

  • Agnieszka
   to Gwen Barber

   6 maja 2016 at 07:45
   Reply

   Thank you Gwen, I feel great sentiment towards old style dolls.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

O mnie

Witam, mam na imię Agnieszka, z zawodu jestem plastykiem. Mieszkam w Warszawie razem z mężem i synem. Od 2012 roku pełnoetatowo zajmuję się szyciem unikatowych lalek z naturalnych materiałów. Tworzenie zabawek to moja pasja! Zapraszam do oglądania!

Najnowsze wpisy
Archiwa
Najpopularniejsze wpisy