Szydełkowy zestaw kur

Szydełkowe kury widoczne na zdjęciu zostały wykonane na zamówienie. Zestaw składa się z pani kwoki, dwóch kurcząt, dwóch jajek, gniazda oraz koszyczka w którym mieszka rodzinka. Wszystko poza koszyczkiem zostało wykonane na szydełku.

Kurczaczki zostały zrobione z dosyć sztywnego moheru w żółtym intensywnym kolorze (80% mohair), pani kwoka z wełny „skarpetkowej” (80% wełny), jajka z merceryzowanej bawełny, a gniazdo z wełny z merynosa oraz (by uzyskać wrażenie niedbałego kurzego gniazda) kawałkami rafii i wełną z wystającymi „kłaczkami”. Wypełnienie zwierzątek stanowi owcze runo.

kura Lalinda szydełkowe kury szydełkowe kury

3 komentarze
7 polubień
Prev post: Manuela – lalka waldorfskaNext post: Łucja – lalka dla lalki

Related posts

Komentarze

 • Krystyna Bienias-Machowska

  1 kwietnia 2014 at 19:20
  Reply

  Pani Agnieszko, to chyba nie tylko wiosenny, ale już wielkanocny zestaw. Szczególnie podoba mi się zdjęcie środkowe, na którym widać jak kurczątka zaczynają chodzić, a […] WięcejPani Agnieszko, to chyba nie tylko wiosenny, ale już wielkanocny zestaw. Szczególnie podoba mi się zdjęcie środkowe, na którym widać jak kurczątka zaczynają chodzić, a kwoka pilnuje maleństw. Pani kwoka ma wygląd bardzo kwokowy. Wygląda na zatroskaną i zaniepokojoną. Baardzo mi sie podoba ta rodzinka. Sympatyczna. Mniej

 • Agnieszka

  2 kwietnia 2014 at 07:46
  Reply

  Dziękuję Pani Krystyno! Mam teraz mało czasu na szydełkowe zwierzątka lecz nadal mam do nich szczególny sentyment. BARDZO się cieszę, że kwoka wygląda "kwokowato", a […] WięcejDziękuję Pani Krystyno! Mam teraz mało czasu na szydełkowe zwierzątka lecz nadal mam do nich szczególny sentyment. BARDZO się cieszę, że kwoka wygląda "kwokowato", a kurczątka bezradnie - mam nadzieję, że dla dzieci też takie będą. Pozdrawiam. Mniej

  • Właśnie tak wyglądają. Kurczaczki są zagubione i nieporadne, a ich mama wygląda tak, jakby spodziewała się ataku i przygotowywała do obrony. Świetnie uchwycone.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

O mnie

Witam, mam na imię Agnieszka, z zawodu jestem plastykiem. Mieszkam w Warszawie razem z mężem i synem. Od 2012 roku pełnoetatowo zajmuję się szyciem unikatowych lalek z naturalnych materiałów. Tworzenie zabawek to moja pasja! Zapraszam do oglądania!

Najnowsze wpisy
Archiwa
Najpopularniejsze wpisy