Szydełkowa pani kwoka

Nie wiem czy jeszcze pamiętacie lecz na samym początku swojej działalności od czasu do czasu robiłam też szydełkowe zwierzątka. Bardzo lubiłam tą pracę. Niestety koszta prowadzenia zarejestrowanej działalności gospodarczej spowodowały znaczącą podwyżkę cen moich prac i zwyczajnie przestałam mieć na nie zamówienia. Zwierzątka są bardzo pracochłonne, a w końcu to tylko zwierzątka, których jest sporo w sklepach. Ja wykonuję je korzystając z techniki amigurumi, a więc obszydełkowuję wcześniej zrobiony kształt. Pracę nad panią kwoką zaczęłam od wyfilcowania korpusu. Tak wyglądało gotowe ciało:

Ponieważ pani kwoka ma być zabawką dla dziecka, obowiązkowo ma dziurę z tyłu, w której oczywiście mieści się jajko. Trochę namęczyłam się przy odpowiednim zamknięciu otworu. Za najbardziej zbliżony do natury, uznałam krótki tunel z elastyczną gumką pełniącą funkcję zwieracza, jednak okazało się, że nawet mnie jest trudno wyciągnąć jajko tą drogą. Sprułam zatem tunel i zrobiłam klapkę zapinaną na guzik. Może mało anatomiczne lecz na pewno wygodniejsze do zabawy. Zobaczcie szczegóły:


Oczywiście jajko jest otwierane i mieszka w nim mały puszysty kurczaczek.

Kurczaczek jest malutki. Zrobiłam go z żółtego mohairu, który musiałam przyciąć do odpowiedniej długości. Malutkie skrzydełka, koralikowe oczka, wydziergany dziobek – praca nad maluszkiem wymagała koncentracji. Drugie jajko nie jest otwierane.

W zestawie oprócz pani kwoki, dwóch jajek (z tego jedno otwierane), kurczaczka jest jeszcze gniazdo oraz kupiony w sklepie koszyk, który mieści rodzinkę. Zestaw został wykonany na zamówienie.


0 komentarze
34 polubień
Prev post: Kornelia – szmaciana lalka artystycznaNext post: Lotta – szmaciana lalka waldorfska

Related posts

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

O mnie

Witam, mam na imię Agnieszka, z zawodu jestem plastykiem. Mieszkam w Warszawie razem z mężem i synem. Od 2012 roku pełnoetatowo zajmuję się szyciem unikatowych lalek z naturalnych materiałów. Tworzenie zabawek to moja pasja! Zapraszam do oglądania!

Najnowsze wpisy
Archiwa
Najpopularniejsze wpisy