Tomek – lalka waldorfska chłopiec

Ten chłopiec powstał w ramach kursu szycia lalek. Chwilę czekał, aż przybędzie mu włosów. I oto finalnie jest – przyjacielski, ciekawski, gotowy wyruszyć na spotkanie ze światem. Tomek jest zwykłym chłopcem, choć nosi koszulkę z piratami, wcale nie chce zostać korsarzem. Tak naprawdę jest mu zupełnie bez różnicy w co się ubierze, byle by to COŚ miało kieszenie. A po co mu kieszenie? Na skarby, które znajduje na spacerze!!! Według niego świat jest pełen leżących na ziemi skarbów. Wystarczy się po nie schylić lub czasem wspiąć na palce (lub drzewo). Jeśli o mnie chodzi – chciałabym widzieć świat jego oczyma.

Tomek ma około 40 cm wielkości i uszyty jest z bawełny w cielistym kolorze. Wszystkie szwy zostały wykonane podwójnie z myślą o latach użytkowania. Lalka wykonana jest techniką waldorfską. Włosy zostały wykonane z tzw. wełny skarpetkowej (80 % wełny) w ciemnym brązowym kolorze. Cała głowa jest wyhaftowana. Tomek ma oczy w kolorze niebieskim. Jak wszystkie szyte przeze mnie lalki wypchany jest owczym runem. Chłopiec ma następujące ubranka: bluzeczkę uszytą ze świetnej jakości patchworkowej bawełny z pirackimi obrazkami, jeansowe spodnie, sweter, majtki, buty i piżamkę. Wszystko wykonane jest z wysokiej jakości naturalnych materiałów – szyte, robione na drutach i szydełku. Tomek już znalazł swój dom. D/10/2014/130

Lalka waldorfska szmaciana chłopiec Lalinda Ubranka dla lalek Lalinda Lalka waldorfska szmaciana chłopiec Lalinda Lalka waldorfska szmaciana chłopiec Lalinda Ubranka dla lalek Lalinda Lalka waldorfska szmaciana chłopiec Lalinda

1 komentarze
5 polubień
Prev post: Jagoda – szmaciana lalka niemowlaczekNext post: Leonie – lalka szmaciana niemowlaczek

Related posts

Komentarze

  • Kasia Wójcik

    10 marca 2014 at 17:10
    Reply

    śliczny łobuziaczek.Bardzo ładne zestawienie koloru oczu i włosów. A ubranka.......jak zawsze perfekt. Chyba przed chwilą tutaj "wpadł".

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

O mnie

Witam, mam na imię Agnieszka, z zawodu jestem plastykiem. Mieszkam w Warszawie razem z mężem i synem. Od 2012 roku pełnoetatowo zajmuję się szyciem unikatowych lalek z naturalnych materiałów. Tworzenie zabawek to moja pasja! Zapraszam do oglądania!

Najnowsze wpisy
Archiwa
Najpopularniejsze wpisy