Monisia – mała szmaciana lalka

Od kilku lat szyłam praktycznie tylko na zamówienie. To miłe wiedzieć dla kogo szyję, ale też zatęskniłam już za „swoimi” pracami. Ten maluch (lalka ma tylko 24 cm wielkości), długo czekał w woreczku rozpoczętych lalek na swój czas. I oto wreszcie jest – mała dziewczynka, która uwielbia pszczoły! Zabawę w zbieranie pyłku (w jej wykonaniu to po prostu wąchanie kwiatków:))) uważa za najlepszą! Nie musiałam więc długo zastanawiać się nad strojem dla niej – do koszulki i dłuższych majteczek, które same w sobie mogą stanowić piżamkę lub dzienne ubranko, dodałam robioną na drutach sukienkę w paski i opaskę z czułkami. Zobaczcie Monisię na poniższych zdjęciach.

Mała Monisia (imię nadała jej moja siostra Monika), pojedzie do swojego nowego domu z wózeczkiem i małą laleczką. Jej „ubranko” zostało uszyte z tkaniny w plaster miodu. Nie do końca jest to widoczne, ponieważ wzór jest dosyć duży, ale zamysł był taki, żeby obie laleczki miały pszczele akcenty. Na wyposażeniu laleczki jest też dziergany śpiworek.

15 polubień
Prev post: Edyta – szmaciana lalka artystycznaNext post: Nastka – szmaciana lalka artystyczna

Related posts

O mnie

Witam, mam na imię Agnieszka, z zawodu jestem plastykiem. Mieszkam w Warszawie razem z mężem i synem. Od 2012 roku pełnoetatowo zajmuję się szyciem unikatowych lalek z naturalnych materiałów. Tworzenie zabawek to moja pasja! Zapraszam do oglądania!

Najnowsze wpisy
Archiwa
Najpopularniejsze wpisy